Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV JOJ

Sledovanosť

Iveta dominuje televíznej sledovanosti, po prvý raz porástla! Do finále ostávajú posledné týždne

Iveta ustála ďalšiu neľahkú skúšku, sledovanosť prvýkrát zastabilizovala. Ostáva najsledovanejším programom trhu.

Kontroverzná miniséria Iveta pokračuje v seriálovej dominancii.

Seriál si po extrémne silnom nástupe, aj obhájení vysoko nadpriemernej pozície v druhom vysielacom týždni, prešiel ostrou skúškou, keď už naplno obnažil seriálové prostredie aj témy, ktoré chce otvárať, pričom od komediálnych prvkov prešiel aj k dráme.

Výrazne sa to prejavilo v tretej časti, ktorá ponúkla najkomornejšie dianie, čo sa odrazilo aj na sledovanosti v nasledujúcom týždni, kedy seriál stratil oproti štartu už štvrtinu divákov.

Vo štvrtej časti sa však Iveta vrátila do prostredia Trebišova aj k seriálovým hláškam, ktoré zarezonovali v úvodnej dvojporcii.

Prvýkrát porástla

Miniséria si po minulotýždňovej epizóda už udržala svojich divákov a prvý raz aj mierne stúpla.

Piaty diel minisérie Iveta dosiahol túto nedeľu rating 10,4 % s podielom na trhu 27,9 % v komerčnej cieľovke. Medzi epizódami seriál stúpol o necelý pol rating a jeden podielový bod.

V celkovom publiku si piatu časť Ivety pozrelo priemerne 574-tisíc divákov, čím tak udržala celé publikum z predošlého týždňa. Mierne si aj polepšila rozdielom sedemtisíc divákov.

Markíze sa proti Ivete darí dosahovať s reprízovými akčnými filmami uspokojivé výkony, film Anna túto nedeľu uhral rating 5,4 % s podielom 18,5 %.

Iveta ostáva na čele sledovanosti

Iveta ostáva suverénom prvých týždňov nového roka.

Ďaleko za sebou necháva ostatné televízne seriály, z ktorých sa jej najbližšie približuje Nemocnica, ktorá sa dostáva k úrovni okolo 460-tisíc divákov. Dunaj aj Mama na prenájom sa hýbu v okolí 400-tisíc divákov.

V komerčnej cieľovke všetky tri seriály okupujú ratingy v širšom okolí 7 %.

Spomínané seriály zároveň patria po Ivete k najsledovanejším nespravodajským večerným programom na trhu.

Záhady tela s rekordom

Túto sobotu sa k nim však rekordným výstrelom pridala sobotná zábavná relácia Záhady tela.

Šou, ktorá to mala vo vysielaní Jednotky minulý rok nahnuté, je aktuálne jasne najsledovanejším programom RTVS, keď túto sobotu trhli Záhady tela tohtoročné maximum a dominantné líderstvo s celkovo až 503-tisíc divákmi. V celom týždni sa tak zaradili rovno za Ivetu a spravodajské relácie. Záhady tela viedli aj v komerčnej cieľovke, kde dosiahli rating 6,3 % s podielom 20,5 %.

Pre porovnanie, premiérové Milujem Slovensko dosiahlo v piatok rating 5,3 % s podielom 17,4 % v komerčnej cieľovke, celkovo ho sledovalo 414-tisíc divákov. To bola úroveň, okolo ktorej sa Záhady tela hýbali doposiaľ.

Zabralo Nové bývanie

Z ďalších programov na trhu túto nedeľu medzi najsledovanejšie programy na trhu poskočil napriek repríze aj podvečerný magazín Nové bývanie na Jojke, ktorý si pripísal rating 7,3 % s podielom 25 % v komerčnej cieľovke. Celkovo ho sledovalo priemerne 454-tisíc divákov.

V predošlých týždňoch sa ešte výraznejšie pripomínala aj poobedná nedeľná politická diskusia Na telo, ktorá dosahovala ratingy na úrovni okolo 8 % a celkovo nad pol miliónom divákov.

Túto nedeľu si Na telo pozrelo priemerne 462-tisíc divákov a rovnako sa zaradilo k top programom týždňa. V komerčnej cieľovke oproti minulým nedeliam razantnejšie kleslo s ratingom 6,3 %.

Za Ivetou Televízne noviny

Iveta naďalej za sebou zanecháva aj televízne spravodajstvá.

Na tomto poli sú pokračujúcim suverénom týchto týždňov Televízne noviny Markízy, ktoré vo večernom spravodajskom pásme prevzali dominanciu.

Uplynulý týždeň sa najčastejšie hýbali vyššie nad pol miliónom divákov, Noviny Joj za nimi v priemere zaostali približne o päťdesiattisíc divákov.

V komerčnej cieľovke sa Televízne noviny hýbu v okolí 7 – 9 %, Noviny Joj zaostávajú s priemermi okolo 5 – 6 %.

Iveta pozná dátum finále

Minisériu Iveta čakajú posledné týždne vo vysielaní.

Ako je známe, televízia nakrútili celkovo osem častí seriálu, pričom jeho vysielanie skrátila odštartovaním Iveta úvodnou dvojepizódou.

Posledný finálový diel Ivety je naplánovaný na nedeľu 19. februára o 20:35.

Jojka tak už zdvojenie seriálu v ďalších týždňoch neplánuje a seriál odvysiela so zvyšnými časťami odvysiela v klasickom nastavení jednej epizódy do týždňa.

Zdroje dát: oficiálne dáta zdroj PMT/KANTAR SLOVAKIA, tlačové správy TV Markíza, JOJ, RTVS, teletext, portály Stratégie.sk, Mediálne.sk, Aktuality.sk, Facebook, Instagram
Vysvetlivky: komerčná cieľovka, mladí diváci – obchodná cieľová skupina divákov vo veku 12-54 rokov, spravidla uvádzaný rating v percentách (%) a podiel na trhu v %; celkové publikum – všeobecná trhová sledovanosť divákov vo veku 12+, uvádzaný počet divákov v tisícoch a prípadne podiel na trhu v %
*od jesene 2014 je do údajov sledovanosti započítavaná aj oneskorená sledovanosť, od januára 2017 aj „hostia“

Čítať viac...
Nahor