Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Tvoja tvár vo finále prekročila tieň, vyskočila najvyššie v sérii! Joj ovládla piatok, valcovala Talentom a Oktagonom

Nedeľné Noviny vylepšili maximum najsledovanejšieho programu sezóny, blížia sa už k 700-tisícovej hranici.

Markíza ostatnú nedeľu uzavrela svoju ťažiskovú šou jesene. Opäť stavila na v poradí už piatu sériu šou Tvoja tvár znie povedome, s ktorou, spoločne so Superstar, počíta aj v budúcom roku.

Napriek tomu, že Tvoja tvár bola hlavným formátom Markízy v sezóne, sledovanosťou sa usadila za väčšinou jej večerných jesenných programov.

Má za sebou vôbec najslabšiu sezónu, keď sa častejšie hýbala bližšie úrovni sedem ratingov, dosiahla aj svoje minimum od štartu 6,2 ratingami.

Nad osmičku sa po štarte stabilne vrátila až so záverečnými kolami, pričom vo finále dosiahla najlepšie číslo série ratingom 10,1 % a podielom 30,5 % u mladých divákov. Ide dokonca o lepší výkon ako v prípade finále štvrtej série, kde taktiež vo finále podrástla do nadpriemeru série. Celkovo si finále 5. série Tvoja tvár znie povedome pozrelo 518-tisíc divákov a aj v tomto prípade šlo o jej najlepší výkon sezóny.

Markíza bola v nedeľu večer jasným lídrom, Joj nevyšla filmová premiéra Do posledného dychu s podielom 14,7 %. Opäť sa jej však darilo s predošlým programom, Nové bývanie opäť prekonalo aj počet divákov Tvojej tváre, keď ich malo 522-tisíc, nový najvyšší výkon celej sezóny v maximálnom počte divákov zaznamenali Noviny Joj, ktoré si pozrelo už 685-tisíc divákov. S 10 ratingami viedli aj u mladých divákov. V tejto cieľovke deň vyhralo Počasie Markízy s 10,2 %.

Joj zároveň ovládla predošlé dva večery. V piatok jej vyšla filmová premiéra Kniha džungle, ktorá vyhrala u mladých divákov deň podľa sociálnych sietí ratingom 9,7 % a podielom 27,4 %. Farma sa mala dostať pod osmičku a uhrať tak to svoje. Kniha džungle viedla aj v celkovom publiku so 467-tisíc divákmi, Farmu si našlo 445-tisíc divákov, Milujem Slovensko kleslo na úroveň 405-tisíc divákov. Celkovo najsledovanejším programom dňa sa stali Noviny Joj s 581-tisíc divákmi.

V sobotu bola televízna dvojka v ešte výraznejšom vedení. Deň opäť ovláda šou Česko Slovensko má talent ratingom 10,8 % u mladých divákov a podielom 27,7 %, snímka Jack Reacher na Markíze neuspela podielom 14,9 %. Dokonca ju dorovnala menšia Plus s ostro sledovaným súbojom Oktagonu medzi víťazným Attilom Véghom a Karlosom Vémolom, prenos vystrelil na rating 5,1 % s podielom 14 %. V čase Talentu sa tak Joj spoločne s menšími kanálmi Plus a Wau dostala na úroveň okolo 40 podielových bodov. Česko Slovensko má talent navyše vyhralo aj deň v celkovom publiku s 555-tisíc divákmi.

Čítať viac...
Nahor