Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: RTVS

Televízia

Tretia séria Zem spieva po takmer roku čakania spozná víťaza! Takto prebehnú posledné živé kolá

Na začiatku marca zastavila pandémia koronavírusu aj rozbehnutú ťažiskovú šou RTVS. Jej vysielanie musela stopnúť rovno pred finále.

Iba prvé živé semifinále stihla Jednotka odvysielať túto jar z tretej série folklórnej šou Zem spieva, ktorú na začiatku marca zastavil koronavírus. Aj keď RTVS ostávalo odvysielať už iba druhé semifinále a samotné finále, súťažiaci aj diváci si na vyvrcholenie šou museli počkať desať mesiacov.

RTVS už skôr potvrdila, že chce šou ukončiť do konca roka 2020, pričom sa tak plánovane malo stať na konci roka. Informovali sme vás ešte v júni.

Verejnoprávna televízia potvrdila, ako prebehne uzavretie tretej série Zem spieva.

 


Prerušená ťažisková šou RTVS pozná svoj osud: Tretiu sériu Zem spieva tak skoro neukončia!Čítajte →

Televízia sa vráti k šou tento týždeň v sobotu 5. decembra, kedy zopakuje prvé živé semifinále. Na jednej strane ide o netradičný krok, najmä nakoľko išlo o priamy prenos, televízia však zároveň bude chcieť pripomenúť všetkých súťažiacich bojujúcich o víťazstvo a dať im rovnakú šancu. O zreprízovaní prvého semifinále rozhodol intendant Jednotky, Vincent Štofaník.

„Výsledok a rozhodnutie kompetentných v RTVS, konkrétne pána Vinca Štofaníka, je takéto. Ja som s ním plne stotožnený,“ povedal pre Nový čas režisér šou Peter Núñez.

Šou sa následne dočká priameho prenosu druhého semifinále v sobotu 12. decembra a samotného ukončenia krátko pred Vianocami. Živé finále tretej série Zem spieva je naplánované na sobotu 19. decembra.

Po skúsenostiach z jari aj jesene, kedy aj RTVS pokračovala vo výrobe viacerých programov a hľadala spôsoby, ako ich pripraviť v čo najprirodzenejšej forme pri dodržaní bezpečnostných opatrení, naplánovala aj podobu živých prenosov folklórnej šou. Podobne, ako priame prenosy jarnej Superstar, prebehnú bez divákov a za kompletného testovania účinkujúcich.

„Živý prenos sa bude musieť zaobísť bez prítomnosti divákov. Absolútneho víťaza vyberú diváci prostredníctvom sms hlasovania. Štáb, ale aj účinkujúci, ktorí sa zúčastnia dvoch živých prenosov, prejdú tesne pred vysielaním testami na ochorenie Covid-19. Týka sa to, samozrejme, aj moderátorov, patriotov a členov poroty,“ uviedla televízia.

Zloženie semifinalistov 3. série Zem spieva
Prvé semifinále: Folklórny súbor Podpoľanec, Bobáňovci – Terchovský orchester ľudových nástrojov, Natália Lettrichová, Labirsky beťare, Ondro a kamaráti, Bratia Pechovci, Vysokoškolský umelecký súbor Technik, Dedinská folklórna skupina Parchovianka, Šambriňci, Soňa Metyľová, súbor V šírom poli hruška z Kovačice zo Srbska.

Druhé semifinále: Ženská spevácka skupina folklórneho súboru Šumiačan, Ivana Brillová, Detský folklórny súbor Pridaňčatá, Anna Zorňanová, Folklórny spolok Furmička, Mládežnícky folklórny súbor Želiezko, Viktória Stúchla a Aurel Keszely, Bratia Pôbišovci, Folklórna skupina Pantľička.

Čítať viac...
Nahor