Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Koronavírus ochromí aj televízne vysielanie: RTVS ruší Zem spieva, výrobu dabingov aj programov!

Šírenie nového vírusu vyúsťuje do množstva preventívnych opatrení, nevyhnú sa ani televíznemu vysielaniu.

Koronavírus ochromí vysielanie verejnoprávnej televízie. Tá zavádza hneď niekoľko opatrení, ktoré majú zamedziť potenciálnej možnosti šírenia nákazy v súvislosti s výrobou jej programov.

Najviac divákov pocíti opatrenia v súvislosti s koronavírusom už najbližšiu sobotu, kedy malo prebehnúť druhé živé semifinále v tretej sérii folklórnej šou Zem spieva. Priamy prenos, ktorého sa zúčastňuje množstvo účinkujúcich, členov štábu a približne 500 divákov, je pre najbližšiu sobotu zrušený.

„Diváci Jednotky v sobotu 14. marca neuvidia druhé semifinálové kolo 3. série Zem spieva. Keďže súťažiaci vystupujú pred vyše 500 členným publikom, RTVS zrušila sobotný prenos,“ uviedol telerozhlas. Zároveň predbežne presunul druhé semifinále na ďalšiu sobotu 21. marca. Či sa však skutočne zrealizuje, bude závisieť od aktuálnej situácie.

RTVS rovnako s okamžitou účinnosťou stopla výrobu dabingu k svojim programom a rovnako nahrávanie rozhlasových hier. Zrušila dokonca aj výrobu televízneho detského programu Daj si čas pre deti zo základných škôl, nateraz pre tento týždeň.

Opatrenia sa dotknú aj aktuálneho koncertu Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu, ktorý sa mal odohrať už tento piatok 13. marca o 19. hodine vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu. „Koncert sa uskutoční v náhradnom termíne 22. mája, zakúpené vstupenky zostávajú v platnosti,“ uviedol manažér umeleckých telies RTVS Richard Bednár.

Čítať viac...
Nahor