Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Prerušená ťažisková šou RTVS pozná svoj osud: Tretiu sériu Zem spieva tak skoro neukončia!

Bezprecedentná situácia s pandémiou koronavírusu priniesla na Slovensku aj unikát v podobe zastavenej ťažiskovej šou tesne pred jej ukončením, do jej uzavretia ostali dva živé prenosy.

Všetky kľúčové projekty jari vytiahla RTVS do prvej polovice sezóny. Hneď skraja roka odštartovala novú sériu Čo ja viem, uviedla tiež nový seriál Hniezdo a rovnako spustila v poradí už tretí ročník folklórnej šou Zem spieva. Tá pri svojom pôvodnom prvotnom uvedení na jar 2017 priniesla na slovenskej obrazovke malú revolúciu folklóru, keď zaznamenala nečakaný divácky ohlas a poznačila aj vnímanie ľudovej kultúry na obrazovke televíziami samotnými.

Po dvoch sériách a ročnej pauze sa RTVS k šou vrátila treťou sériou, ktorá sa do finále mala dostať v priebehu marca. Na prelome druhého a tretieho mesiaca roka sa dostala už do záverečnej fázy živých prenosov, do ktorej však na začiatku marca zasiahla pandémia koronavírusu.

Krátko po odvysielaní prvého živého semifinále v sobotu 7. marca verejnoprávna televízia pre rozširujúce sa ochorenie koronavírusu oznámila zrušenie druhého semifinále. Šou sa tak od tohto momentu dostala do dosiaľ nepoznanej situácie, keď ťažiskový program televízie ostal doteraz nedokončený.

Od prerušenia vysielania Zem spieva ubehnú čoskoro štyri mesiace, pričom RTVS už rozhodla, že ani súčasné obdobie uvoľnených pandemických opatrení nevyužije.

Televízia potvrdila, že prerušenú tretiu sériu Zem spieva bude chcieť ukončiť až na konci roka, a teda neuzavrie ju ani v najbližších mesiacoch.

RTVS si už zazmluvnila na najbližšiu jeseň 12 premiérových vydaní sobotnej zábavnej šou Záhady tela. Práve tie bude v najbližšom čase nakrúcať a vo vysielaní dostanú na jeseň prednosť.

Po ich odvysielaní RTVS zreprízuje prvé semifinále pozastavenej šou Zem spieva a následne, pravdepodobne 5. a 12. decembra budú mať prebehnúť posledné dva živé prenosy – 2. semifinále a samotné finále.

 

Čítať viac...
Nahor