Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Toto sa často nestáva: Markíza a Joj opäť nasadzujú rovnaký seriál!

Fanúšikovia série Psych si ju budú môcť užiť dosýta.

Nenechajte sa prekvapiť, ak uvidíte tých istých hrdinov na dvoch obrazovkách. Medzi Markízou a Joj opäť došlo k netradičnej situácii, keď obe televízie kúpili ten istý seriál. Televízie síce nemôžu pre rovnakú platformu, v tomto prípade voľne šírenú stanicu, kúpiť identický produkt, v prípade niektorých seriálov však môžu nakupovať rôzne série rovnakých seriálov.

To sa stalo aj v prípade amerického seriálu Psych u nás známeho pod dvomi názvami – Psych, s.r.o. a Agentúra jasno. Pod prvým názvom ho vysiela Markíza, ktorá s ním od dneška pondelka 6. júla opäť prichádza avšak na menšej stanici Dajto. Vysielať bude piatu sériu z roku 2010 v pondelky až piatky o 18:50. Informovali sme vás o tom ešte pri predstavovaní predbežných letných štruktúr televízií. Joj nasadila seriál pod názvom Agentúra jasno od ostatnej soboty na menšiu Plus do času okolo 16:30, vysielať ho chce raz do týždňa. Začala úplne pilotnou časťou celého seriálu, ponúka tak prvú sériu z roku 2006. Spoločne sa na Dajto a Plus vysiela Psych až šesťkrát v týždni. Seriál sa dočkal celkovo ôsmich sérií, posledný diel bol odvysielaný v marci minulého roka.

Rovnaká situácia nastala pred pár rokmi pri seriáli Myšlienky vraha. V tomto prípade bežali rôzne série seriálu dokonca na hlavných staniciach Markíze a Joj. Najintenzívnejšie však série Criminal Minds kupuje Markíza, aktuálne vysiela premiérovú ôsmu sériu v dvoch častiach za sebou v nedele o 20:15 na Dajto. Aj seriál Dr. House bežal na dvoch staniciach – Markíze a Jednotke, pričom stanica RTVS vysielala v premiére aj záverečnú ôsmu sériu.

Trochu iná no obdobná situácia nastala v prípade, keď jedna televízia vysielala vlastnú verziu rovnakého formátu a druhá prevzatú. Stalo sa tak napríklad pri Zámene manželiek, líder už od roku 2005 vyrába pôvodné časti, Wau v minulosti nasadila americkú verziu, kde si manželky vymieňali celebritné páry. Podobne to bolo pri šou Štyri svadby, ktorú prvý raz priniesla Markíza koncom roka 2010. Opäť Wau začala minulý rok vysielať pôvodnú americkú verziu šou.

Čítať viac...
Nahor