Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: vysielanie TV JOJ

Aktuality

Totálne besnenie v Bez servítky: Takúto agresiu šou ešte nezažila, tvrdý zásah produkcie!

Kuchárska šou priniesla tento týždeň absolútnu agresiu a vyhrážky súťažiaceho, spoluhráči sa po jeho besnení báli o zdravie.

Denná reality šou Bez servítky zažíva ďalší kontroverzný týždeň.

Tentokrát si však vystačila aj bez extravagantných súťažiacich, keď sa v priebehu nakrúcania z reťaze utrhol 46-ročný invalidný dôchodca Ľuboš Zaťko.

Napätie medzi súpermi začalo gradovať od prvého dňa.

Zaťko sa hneď na pondelňajšej večeri stal najväčším kritikom týždňa a od spoluhráčov dostal prezývky ako „frfľoš“ alebo „všade bol, všetko vie“. Keď sa na druhý deň varenie presunulo k nemu, zvyšná štvorica súperov na jeho pondelňajšie správanie zareagovala tým, že si zhodne obliekla čierne oblečenie.

Zaťko od prvého momentu toto gesto považoval za otvorenú provokáciu a dôvod na tvrdé vystúpenia proti zvyšku súťažiacich. Ešte pred tým, ako ich mohol spozorovať v čiernom, im však sám na privítanie nalial do pohárikov miesto prípitku uhorkovú šťavu. Keďže bola domáca, odmietol, že by šlo o gesto neúcty. O obsahu pohárika im však vopred nič nepovedal.

Atmosféra sa tak zostrihla rovno od utorka.

„Ja som povedala, že idem v čiernych šatách a tak sa pridali ku mne všetci,“ povedala 43-ročná administratívna pracovníčka Monika Baginová, ktorá varila ako prvá. Práve jej večer naštartoval vzájomné antipatie.

Zaťko už pri stole na gesto protihráčov zareagoval vyhlásením, že sú jeho nepriatelia.

„Včera som vás považoval za priateľov. (…) Kto začne so mnou vojnu, možno ju vyhrajete, ale víťaz budem ja.“

Ostatní odmietli, že by takáto reakcia bola ich zámerom a farbou oblečenia vyhlásili čokoľvek iné ako svoj postoj a náladu po pondelku.

Zakrátko invalidný dôchodca vybudol.

Každému zo štvorice súperov nastavil podľa vlastných slov zrkadlo a ponúkol im krátky psychologický posudok.

 


Diváci Nákupných maniačok sa búria! Zakročí Jojka voči taktizovaniu súťažiacej?Čítajte →

„Ty si uzavretý, ty si poloslepá-vedomá, chýba ti sebavedomie, ktoré ja mám. Ty máš blonďavé vlasy a si hlúpa. Ľudia, oprávnene ste v čiernom. Ja vás tu uvarím do radu,“ vypenil.

Svojím komentárom jednu zo súperiek v priebehu večere dokonca rozplakal.

Od tohto momentu situácia už len eskalovala.

„Celý večer iba chlípal, mľaskal, prdel a grgal,“ okomentoval Zaťkove správanie počas večera 30-ročný pizzer Matej Valenteje.

Invalidný dôchodca sa nebránil. „Ja budem jesť ako domáci pán. Ja si grgnem, ja si prdnem a môžete ma kritizovať,“ oznámil pri podávaní jedla ostatným.

Totálna agresia

Napätie medzi päticou sa prenieslo aj do stredajšieho dňa a vyvrcholilo po večeri na spoločnom programe.

V stredu varila 23-ročná študentka Barbora Barborová, ktorú Zaťko na jeho vlastnej večeri rozplakal.

Ako program si zvolila tradičné mútenie masla, na ktorého konci mal byť hotový výrobok. Súťažiacim sa veľmi nedarilo, no aktivita prebiehala v prekvapivo priateľskom duchu.

Zlom prišiel v momente, keď Valenteje vmietol ruku namočenú do hmoty na výrobu masla Zaťkovi do tváre. Kým pizzer sa tváril, že tak spravil v zápale uvoľnenej atmosféry, invalidný dôchodca to zobral ako útok a nekontrolovateľne vybuchol.

Začalo sa besnenie so spŕškou tvrdých vulgarizmov a otvorených vyhrážok voči ostatným. 

„Ty si k***t? Toto si po***al!” (…) Pozabíjam vás všetkých! (…) Zneuctili ste ma všetci, nepomôže vám nikto!“ vrieskal na všetkých.

Súperi otvorene priznali, že sa Zaťka báli.

Vylúčenie zo súťaže

Dianie v stredajšej epizóde Bez servítky mala ďaleko od zábavného diania v reality šou.

Situácia pripomínala podobné besnenie v minuloročnej 14. sérii reality šou Farma, kedy vzduchom taktiež lietali vulgarizmy, otvorené vyhrážky a aj náznaky fyzického násilia. Markíza vtedy zareagovala okamžitým vylúčením hráča.

Tvorcovia Bez servítky zakročia podobne.

Televízia už na záver stredajšej časti ukázala, že Ľuboš Zaťko príde aj na štvrtkovú večeru, no hneď na úvod namiesto uvítacieho drinku dostane do rúk obálku.

Podľa televízie ho list nasmeruje späť do auta, ktorým na nakrúcanie prišiel.

„Nasledujúci deň u Barbory však svoje správanie vôbec nezmenil, práve naopak, ku svojím konkurentom sa správal neúctivo, tí jeho slová už ani nebrali do úvahy. Vyzerá to však, že pre Ľuboša nastane vo štvrtok menšia zmena plánu – do rúk sa mu miesto drinku dostane obálka s jeho menom s odkazom, ktorý ho posadí do auta,“ píše televízia.

Napokon potvrdila, že Ľuboša Zaťka produkcia vylúčila.

Kontroverzia ju vystrelila

Vybičované dianie vynieslo kuchársku reality šou opäť k vysokým číslam.

Bez servítky sa v stredu vyšvihlo do pozície trhového lídra, keď podiel na trhu vystrelil na úroveň 27,8 % v obchodnej cieľovke. V uplynulých dňoch a týždňoch sa šou pohybovala okolo 21 – 23 %.

Zároveň sa Jojke podarilo s väčším náskokom poraziť konkurenčný denný seriál Markízy, ktorý býva spravidla víťazom vzájomného súboja.

Mama na prenájom v stredu poklesla k podielovej úrovni cez 24 %, kým v predošlých dvoch dňoch rástla k priemerom okolo 28 %.

Zdroje dát: oficiálne dáta zdroj PMT/KANTAR SLOVAKIA, tlačové správy TV Markíza, JOJ, RTVS, teletext, portály Stratégie.sk, Mediálne.sk, Aktuality.sk, Facebook, Instagram
Vysvetlivky: obchodná (komerčná) cieľovka, mladí diváci – obchodná cieľová skupina divákov vo veku 12-54 rokov, spravidla uvádzaný rating v percentách (%) a podiel na trhu v %; celkové publikum – všeobecná trhová sledovanosť divákov vo veku 12+, uvádzaný počet divákov v tisícoch a prípadne podiel na trhu v %
*od jesene 2014 je do údajov sledovanosti započítavaná aj oneskorená sledovanosť, od januára 2017 aj „hostia“

Čítať viac...
Nahor