Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Susedia sa rozlúčili s jarou, finišovali na minime! Televízie však opäť oslabil futbal, bol dvojkou večera

Nových Susedov Markíza vysielala prakticky celú jar, vydržali v jej program od prvého januárového dňa až do polovice júna.

Veľký jarný highlight Markízy došiel v tejto sezóne do cieľa. Televízii sa po tom, čo z Joj prešiel do Markízy Andy Kraus ,podarilo okamžite úspešne uzavrieť rokovania o obnovení Susedov, ktorí sa tak nových častí dočkali po dlhých jedenástich rokoch. Komediálny seriál sa vrátil na extrémnych číslach, keď dokázal tak ako vo svojich najlepších rokoch zlomiť miliónovú hranicu. Rating na Nový rok predstavoval 22,8 % s mimoriadne vysokým podielom na trhu 45,1 %. Markíza prvú časť neprerušila brejkom. Celkovo si prvých nových Susedov pozrelo až 1,056 milióna divákov.

Seriál v priebehu nasledujúcich týždňoch klesal až sa usadil v okolí 11 ratingov a podieli okolo 33 %. Ďalší zlom nastal v okolí mája, kedy už televíziám berie ratingy aj počasie, a Susedia sa ustálili okolo 9 ratingov. Klesol aj podiel na približne 27 %. S aktuálnou poslednou časťou jari klesli ešte nižšie.

Susedia dosiahli vo finále jari svoje minimum ratingom 8,1 % a podielom 23,1 %. Oproti predošlej časti šlo o pokles o približne pol ratingu. Celkovo si epizódu pozrelo 406-tisíc divákov. Tento pokles Susedov ale nie je prekvapením. Bežali už v konkurencii Majstrovstiev sveta vo futbale, zápas Anglicka s Tuniskom si v komerčnej cieľovke zobral pre seba okolo 5 a 7 ratingov s podielmi okolo 17 a 20 %. Zápas štartoval o 20. hodine. Bol pritom dvojkou na trhu, okrem Susedov kleslo aj Inkognito, ktoré sledovalo 6 % divákov s podielom pod 17 %. Celkovo malo cez 395-tisíc divákov.

Susedia sa napriek poklesu na minimum stali najsledovanejším programom dňa v komerčnej cieľovke. V celkovom publiku ich predbehli Noviny Joj, ktoré si spolu pozrelo 465-tisíc divákov, s ktorými vyhrali celý deň, rovnaký počet divákov sledovalo aj Najlepšie počasie. Pred Susedmi sa ešte stihol umiestniť druhý polčas večerného zápasu, ktorý videlo vyše 430-tisíc divákov. Noviny v komerčnej cieľovke dosiahli podiel pod 24 %, ratingovo o málo predbehli Televízne noviny štartujúce však skôr, tie podielovo prekročili 24 %. Podvečer bol vyrovnaný, Rodinné prípady aj Moja mama varí lepšie ako tvoja sa hýbali okolo 15,5 %, o minimum bola vpredu Markíza. Obe televízie však predbehol zápas Belgicka s Panamou, ktorý od 17. hodiny dosiahol podiely 18 a 18,5 %.

Z menších staníc Hry o život: Skúška ohňom dosiahli pod 6 %, Nikdy ťa neopustím na Doma uhralo okolo 4 a vyše 6 %. Expendables: Nezničiteľní na Dajto získali 4 %, kriminálky Wau sa v priebehu celého večera hýbali okolo 4 %.

Čítať viac...
Nahor