Susedia držia pondelňajšie víťazstvo, potvrdili však pokles! Podvečer Markíza stúpla, Joj bez zmeny
12. júna 2018  //  Aktuálne  //  Bez komentárov

Joj sa ani po odchode Oteckov na prázdniny nedarí, prekvapivý je však podvečerný rozdiel v celkovom publiku.

Susedia potvrdzujú niekoľkotýždenný pokles k novej podielovej úrovni. Aj keď na konci mája sa seriálu podarilo razom vyšvihnúť nad ratingovú desiatku s podielom vyššie nad tridsiatkou, tento nárast nepotvrdili a vrátili sa späť k úrovni okolo 27 podielových bodov. Hýbali sa okolo nich minulý týždeň aj teraz, keď dosiahli úroveň 26,5 %. Ratingovo sa pritom odrazili od minulotýždňového dna, kedy ale televíziám mohol brať futbal na Plus, posilnili o pol ratingu na 8,7 %. Joj rástla o niečo výraznejšie, keď jej Inkognito stúplo pod 7 ratingov s podielom 20 %. Podobne na tom bola aj reprízová časť, ktorá túto podielovú hranicu prekročila. Markíza už minulý týždeň ukončila vysielanie Kuchyne a na prestávku odišiel aj Kredenc, miesto nich zaradená komédia Vo štvorici po opici 3 sa dostala len na približne 17 %.

Na menších staniciach najprv Profesionáli na Plus prekročili 8 %, následné Hry tróny mali atakovať 7 %. Tam sa už však pripomenula aj Doma, ktorá s telenovelou Nikdy ťa neopustím dosiahla podiely pod 7 a až 8 %. Nebezpečný spojenec na Dajto uhral 5 %, Wau s kriminálkami dosiahla podiely takmer 4, vyše 3 a cez 5 %.

Rodinné prípady v pondelok stúpli Markíze na takmer 26 %, voľnejší priestor bez Oteckov sa nedarí využívať Joj, ktorej Moja mama varí lepšie ako tvoja prepadla s 11 %. Zaujímavosťou je pritom rozdiel medzi programami v celkovom publiku, kde do hry vstupujú starší diváci. Tam sa výrazne znižuje, keď je na úrovni 3 podielových bodov oproti 15-tim v obchodnej cieľovke. Takto veľký rozdiel medzi komerčnou a univerzálnou cieľovkou je pritom už dlhodobý pri hlavných spravodajstvách, čo platilo aj v pondelok. Televízne noviny si aj bez Oteckov pripísali vysoký podiel cez 31 %, Noviny mali prekročiť 21 %. V celkovom publiku bol už rozdiel iba približne pol podielového bodu a Noviny si celkovo pozrelo cez 430-tisíc divákov, Televízne noviny ich mali mať o niečo menej, spolu cez 410-tisíc.

Post najsledovanejšieho programu pondelka v obchodnej cieľovke aj tentokrát obhájili Susedia, celkovo si ich malo pozrieť cez 420-tisíc divákov a zaostali tak za Inkognitom, ktoré ich malo cez 450-tisíc. O pár tisícok vyššie sa v pondelok dostalo už len Počasie Markízy.