Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Susedia prišli o ďalších divákov, v celkovom publiku ich napodobnilo Inkognito! S Oteckami však naďalej valcujú

Susedia po týždňovom zastabilizovaní sledovanosti opäť niečo stratili, pokles sa týkal najmä starších divákov.

Šiesty diel nových Susedov zaznamenal dosiaľ najslabšiu sledovanosť. Seriál sa tento pondelok neudržal na ratingovej trinástke, keď ju o málo podliezol výkonom 12,7 % a podielom 34,1 %. Naďalej však Susedia ostávajú jasným hitom a najsledovanejším programom v komerčnej cieľovke. Rovnako však platí, že ich pokles je rýchlejší, než aký vo svojich začiatkoch zaznamenávala Horná Dolná. Tá sa v prvej sérii držala okolo 18 – 19 ratingov, bežala pritom v rovnakom období ako Susedia aj s totožným vysielacím dňom.

Kým u mladých divákov stratili Susedia medzitýždenne cez pol ratingu, v celkovom publiku spadli o 50-tisíc divákov s celkovo 605-tisíc divákmi. V 12+ ich tak už tento týždeň opäť, podľa všetkého, predbehne niektoré z hlavných spravodajstiev. V univerzálnej cieľovke pritom výkon Susedov dokázalo napodobniť Inkognito, ktoré sa malo na ich úroveň dostať po ich skončení. Platí však, že rastie v druhej polovici mimo konkurencie Susedov a v čase ich vysielania stráca. Priemerne si ho tak pozrelo celkovo cez 530-tisíc divákov, v komerčnej cieľovke malo Inkognito dosiahnuť rating 8,1 % s podielom pod 23 %.

Z ďalších programov Horná Dolná výraznejšie stratila, keď spadla o viac ako rating s výkonom cez 6 % a podielom takmer 20 %, Joj s premiérovým Heslom mala uhrať štyri ratingy s vlažným podielom okolo 16 %. Matky a dcéry na Doma mali uhrať podiely takmer 6,5 a okolo 7,5 %, Utečenec na Dajto získal 5,5 %. Ladíme 2 nevyskočilo ani v repríze na Plus, kde sa mal podiel zastaviť na 4 %, kriminálky na Wau sa mali hýbať medzi 3 – 3,5 %.

Oteckovia sa po piatkovom poklese vrátili nad ratingových 10 %, v podieli dosiahli mimoriadny výkon až pod 36 %. Pokračujú tak v jasnom valci aj vo februári, ich výkon pritom v posledných dvoch týždňoch ešte narástol. Joj ostáva hlboko s Moja mama varí lepšie ako tvoja a podielom len takmer 13,5 %. Televízne noviny mali ísť pod 30 %, Noviny zas okolo 23 %. Celkovo ich sledovalo 575-tisíc divákov, Televízne noviny ich mali cez 585-tisíc. V oboch hlavných cieľovkách tak postavenie najsledovanejšieho programu pondelka obhájili Susedia.

Čítať viac...
Nahor