Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Superstar vs. ČSMT: Boj o jesenné nedeľné okno bude mať iba jedného víťaza!

Obe talentové šou pripravované do jesennej sezóny boli zvyknuté na nedeľný prime-time. Teraz bude musieť jedna televízia ustúpiť.

Kým minulý rok vytiahli Markíza s Joj talentové formáty na jar, tento raz ich sústredia na kľúčovejšie obdobie a niet sa čomu čudovať. Po ročnej pauze totiž oprášia to najcennejšie, čo majú a postavia na tom svoju jesennú sezónu.

Markíza po prakticky dvoch rokoch vráti Superstar, keď sa ostatná séria vysielala na jar 2013. Už dnes je jasné, že opäť dôjde k zmene na moderátorskom poste, keď sa moderovania nezhostí Leoš Mareš a iba málokto čaká, že by televízie opäť stavili na dvojicu Juraško – Kepková z novej éry. Zmena a oveľa výraznejšia mohla nastať v prípade Česko Slovensko má talent. To Joj s Primou vysielali posledne na jeseň 2013, pričom pre najbližšie obdobie sa formát Got Talent mohol vrátiť na Markízu. Tá oň s Jojkou bojovala, televíznej dvojke sa nakoniec podarilo vyhrať dôležitý boj o kľúčový formát a práva si zabezpečila až do roku 2018.

Televízie však stále čaká rozlúsknutie jedného zásadného problému, a to v ktorý deň sa budú šou vysielať. Superstar aj Česko Slovensko má talent sú naučené na nedeľný prime-time, no to sa pre tento rok minimálne v prípade jednej šou zmení. Oba formáty totiž pochádzajú z dielne rovnakého licencora, Fremantle Media, ktorý si dal podľa našich informácií jasnú podmienku – šou sa nesmú vysielať proti sebe.

Markíza s Joj budú musieť tento raz nájsť zhodu pokiaľ jedna zo staníc neustúpi. Joj od minulej jesene vyhradila nedeľné okno pre formáty Vila Rozborila, pričom ten najdôležitejší, V siedmom nebi, sa na jeseň vráti. Na jar však ešte v nedeľnom prime-time vysielala X Factor.  Čaká ju tak dôležité rozhodnutie, keď bude musieť pretrhnúť jednu zo zaužívaných línií. Buď sa z nedele stiahne Siedme nebo alebo naruší dlho budované okno nedeľnej rodinnej zábavy s talentovou šou.

Markíza s Novou, naopak, v minulom roku nasadili Hlas Česko Slovenska na stredu. Napriek tomu, že šou najmä s blížiacim sa záverom výrazne strácala, Markíza sa rozhodla po roku zopakovať toto nastavenie a na stredy zaradila hudobnú reláciu Chart Show. Na Nove sa však Hlas v stredy trápil, aktuálne vysiela český líder uprostred týždňa seriál Doktoři z Počátků, ktorý dokáže byť lídrom večera.

Čítať viac...
Nahor