Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Finálová TOP 10 tohtoročnej Superstar, foto: Markíza, Nova

Sledovanosť

Superstar pred prenosmi udržala suverenitu, na čele týždňa vydržalo Inkognito! Filmy vyrovnané

Víkendovým filmom sa podarilo skončiť v rozmedzí jedného ratingu, pričom sa darilo všetkým.

Superstar čakajú už len dva posledné týždne pred vyhlásením víťaza. Markíza a Nova odvysielali všetok pretočený materiál a po kastingoch uzavreli aj niekoľkodielny SuperVýber, ktorý natiahli až za druhú polovicu mája.

Najbližšiu nedeľu sa presunú do poslednej fázy živých kôl, pričom tento rok ich odvysielajú historicky najmenej. Môže za to aj súčasná pandémia, ktorá narobila televíziám vrásky, keď dlho riešili ako túto jar šou uzavrieť. Ako to vo finálových kolách Superstar bude v dnešných pandemických podmienkach vyzerať, sa dočítate v tomto článku.

Superstar s poslednými dvomi kolami SuperVýberu klesla, keď s tým posledným potvrdila pokles z minulého týždňa. Stále však drží silnú pozíciu, ktorá znamená absolútne vedenie v týždni v rámci komerčnej cieľovky a popredné priečky aj v tej univerzálnej.

Posledný SuperVýber Superstar dosiahol rating 13,6 %, čo šou vynieslo podiel 35 %. Celkovo si ju pozrelo 601-tisíc divákov, od rekordných hodnôt posledných piatich rokov, ktoré dosiahla na začiatku mesiaca, spadla o približne 50-tisíc divákov.

Tento týždeň na čele najsledovanejších programov týždňa mimo spravodajstiev vystriedalo Superstar celkovo Inkognito, ktoré s pondelňajšou premiérskou časťou udržalo celotýždenné vedenie. Sledovalo ho 616-tisíc divákov. V celkovom týždennom rebríčku Inkognito aj Superstar predbehli všetky vydania hlavných spravodajstiev, vyššie sa dostali len utorňajšie a stredajšie vydania Počasia Markízy, ktoré skákali nad 650 až 680-tisíc divákov, keď nazbierali divákov po konci správ, aj z iných staníc.

Z pohľadu víkendu veľmi podobné výkony dosiahli všetky hlavné filmy komerčných staníc. Najvyššie sa dostala nedeľná premiéra Joj Skryté čísla, ktorá mala ísť na rating 8,5 % s podielom 22,1 %, všetky ostatné filmy však skončili za ňou do jedného ratingu. Nasledoval ju piatkový Jack Reacher na Markíze s ratingom 8 %, sobotné filmy Centrálna inteligencia na Joj a Cudzinec vo vlaku na Markíze boli absolútne vyrovnané a skončili pod osmičkou.

Z hlavných programov týždňa v komerčnej cieľovke k tomu zabodovala štvrtková krátka premiérová Horná Dolná v karanténe, ktorá vyskočila na rating 9,8 % s podielom 25 %. Celkovo ju sledovalo 389-tisíc divákov a o málo ju predbehlo Inkognito. Markíze táto premiéra Hornej Dolnej, ktorú neprerušila brejkom, vyniesla potrebné čísla pre celý večer, keď držala o viac ako rating a pol vyšší výkon s nasledovnou reprízou začínajúcou po 21. hodine, než aký výkon dosiahla reprízová Horná Dolná pred týždňom o 20:30.

Markíze vyšiel aj ďalší koronašpeciál, ktoré ponecháva už len v utorky a koncentruje tam najatraktívnejších hostí, Mimoriadna relácia jej vyniesla rating 8,1 % s podielom 20,4 %, celkovo ju sledovalo 437-tisíc divákov.

Čítať viac...
Nahor