Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Podoba priamych prenosov Superstar je vonku! Pôjde sa bez rúšok, ako to bude s divákmi?

Markíza s Novou potvrdili, ako bude prebiehať záverečná finálová časť Superstar, nakrúcať v lukratívnych priestoroch nočného klubu nakoniec nebudú.

Už o dva týždne sa aj na Slovensku a v Česku odohrá v čase pandémie priamy prenos veľkej televíznej šou. Kým v okolitých krajinách sa aj so súčasnou krízou televízie poľahky vysporiadali a pokračovali v nakrúcaní aj výrobe veľkých programov, u nás stála produkcia týchto šou pred veľkou neznámou a neistou budúcnosťou.

Markíza a Nova museli v ostatných mesiacoch riešiť, ako sa vysporiadajú so svojou hlavnou šou jari Superstar v rámci jej záverečnej fázy zloženej tradične z priamych prenosov. Dnes už pritom poznáme odpovede na väčšinu otázok, ktoré museli televízie ostatnú dobu riešiť.

Ako sme už informovali, Markíza s Novou oproti pôvodným plánom nadĺžili zostrihovú fázu Superstar a miesto začiatku mája ju natiahli až za druhú polovicu mesiaca. Prvý priamy prenos tak plánujú až na 24. mája, pričom, ako sme už ako prví informovali, v súčasnej pandemickej situácii televízie odvysielajú historicky najmenej živých finálových kôl – iba dva vrátane Superfinále, ktoré prebehne ešte tento mesiac.

Prednedávnom sme navyše informovali, že Markíza s Novou nakrúcali tohtoročnú Superstar aj v exkluzívnom priestore nočného klubu Epic, kde prebehne záverečné kolo SuperVýberu. V hre tak bola aj možnosť, že priamo z tohto priestoru prebehnú aj priame prenosy, nakoľko ponúka všetko potrebné zázemie pre nakrúcanie aj produkciu a televízie by tak v čase pandémie nemuseli pripravovať vlastné štúdio.

Nakoniec Markíza a Nova odvysielajú živé finálové kolá z pražského štúdia, z ktorého vysielali aj spevácku šou The Voice, či nakrúcali kastingy Superstar. Informoval portál Stratégie.

Do finálových kôl sa prebojuje spolu 10 spevákov, ktorí budú spoločne ubytovaní v prísnych podmienkach v hoteli. Do Prahy sa na výnimku presunú aj slovenskí súťažiaci, ktorí tak budú uzavretí v hoteli, pokiaľ sa do skončenia Superstar neupraví cezhraničný styk, budú musieť súťažiaci pri návrate na Slovensko zostať v povinnej karanténe.

Televízie rovnako po uvoľnení pravidiel s nosením rúšok pri nakrúcaní audiovizuálnych diel už oficiálne potvrdili, že v živých kolách Superstar budú speváci aj porota vystupovať bez ochrany tváre a nosiť rúška tak nebudú. Televízie budú musieť zabezpečiť 2-metrové odstupy medzi porotcami, rovnako tak spevákov od iných účinkujúcich.

Markíza a Nova nateraz oficiálne nepotvrdili, ako to bude s divákmi počas priamych prenosov. V Česku pritom bolo pred pár dňami oficiálne povolené organizovanie kultúrnych a iných akcií, pri ktorých nepresahuje účasť 100 osôb. „Obnovená je tiež prevádzka divadiel, koncertných siení, kín a ďalších podobných zariadení, avšak vždy s účasťou nepresahujúcou 100 osôb,“ uviedli Aktuality.sk.

Je tak jasné, že publikum, ako ho zo živých kôl Superstar poznáme, bude tento rok chýbať a televízie pôjdu cestou minimálnej kulisy či prednahratých potleskov a smiechov, ako v okolitých krajinách.

Markíza potvrdila, že obe televízie doteraz finalizujú podobu živých kôl, ktorých realizáciu komplikuje pandémia.

Čítať viac...
Nahor