Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Superstar 2020 chce výrazne bodovať: Tvorcovia prinášajú novinky, vonku prvé fotografie novej série!

Podobne, ako vlani so šou The Voice, chcú Markíza a Nova oživiť aj formát Superstar a reštartovať jeho sledovanosť. Kým s „hlasom“ sa im to nepodarilo, pri Superstar veria v presný opak.

Už o dva týždne štartuje Markíza šiesty ročník federálnej Superstar. Televízia už potvrdila informácie portálu Mediaboom.sk ohľadom nasadenia šou, ktorú vytiahne o niečo skôr ako predošlú sériu, a to už v nedeľu 16. februára.

Markíza aj Nova pritom pri novej sérii Superstar stavajú na veľké zmeny, ktoré majú speváckej šou prinavrátiť časť divákov a zastaviť klesajúcu sledovanosť. O rovnaký krok sa pokúsili už vlani s ďalším speváckym formátom The Voice, keď pre jeho tretiu sériu predstavili veľké posily na poste porotcov, keď k Pepovi Vojtekovi nasadili úspešného rapera Kaliho, stabilne jednu z najúspešnejších slovenských speváčok Janu Kirschner a Nova si dosadila obľúbeného herca a speváka Vojtu Dyka. Spoločne s úpravami vo formáte chceli televízie výrazne viac osloviť mladšieho diváka a stimulovať čísla sledovanosti, čo sa však vôbec nepodarilo a The Voice zaznamenal aj svoje najväčšie prepadáky.

Televízie to skúsia pre tentoraz so Superstar. Aj pre tento formát oznámili veľké zmeny medzi porotcami, ktorých počet nielenže rozširujú na päť, ale zaplatili doň veľké mená od mnohonásobného moderátora šou Leoša Mareša, cez jej účastníčku, dnes populárnu speváčku Moniku Bagárovú, ktorú doplní ďalšia posila z Česka – hviezda nováckeho nekonečného seriálu Ulice Patricie Pagáčová, až po pravidelného ťahúňa slovenskej sledovanosti hudobníka Mariána Čekovského. Toho televízie postavia dokonca do centra poroty, pričom na ňom budú výrazne stavať aj obsahovo. Viac v pokračovaní článku. Markíza si už potenciál Mariána Čekovského na svojej obrazovke vyskúšala, keď diel Dvaja na jedného s jeho účasťou zaznamenal rekord šou.

Najnovšie Markíza informovala, že zmenami prešiel aj samotný formát šou, zmeny zaregistrujú diváci už od úvodnej najsledovanejšej kastingovej časti. Tvorcovia totiž do kastingovej miestnosti pridali hudobné nástroje – okrem gitary aj veľký klavír, ktorý bude priestoru dominovať. Súťažiaci sa už v predošlých sériách mohli doprevádzať vlastným hudobným nástrojom, novinku tvorcovia zaviedli skôr pre účasť Mariána Čekovského v porote, ktorého budú týmto spôsobom využívať na interakciu so súťažiacimi či oživenie šou. Hudobník je známy svojou improvizáciou, kdekoľvek sa hudobné nástroje objavia.

„Môžem povedať, že je to veľkým oživením a hudobné nástroje v štúdiu SuperStar skvelo zafungovali. Vedeli sme, že Marián je vynikajúci improvizátor, klavír v štúdiu privíta a to sa nám aj  potvrdilo. Často si sadal za klavír, aby svojou hrou sprevádzal súťažiacich alebo si len tak zahral, pričom ostatní porotcovia sa s nadšením pridávali. Niekedy klavír využili aj súťažiaci,“ potvrdzuje zámer s klavírom režisér šou, Pepe Majeský.

Novinkou v rámci kastingov bude aj to, že súťažiaci už po novom všetci budú môcť využiť pri svojom prvom vystúpení pred porotcami hudobný podklad. Superstar sa tak aj týmto spôsobom pridá k aktuálnym trendom, keď je to už vo svete aj pri iných obdobných šou pri kastingoch bežné.

Markíza s Novou, zdá sa, zasiahnu aj do formátu súťaže. Kým v minulej sérii po kastingoch prebiehalo vyraďovacie sito cez Super Výbery, Dlhú cestu až po semifinále, kým nevzišla finálová zostava, teraz Markíza avizuje po kastingoch postup súťažiacich do „Divadla“, pričom „z týchto epizód vzíde finálová zostava,“ informuje televízia. Prekvapením tak nebude aj značné navýšenie počtu kastingových kôl, v poslednej sérii ich bolo celkovo šesť. Rovnakou cestou sa už dávnejšie vybrala Joj pri šou Česko Slovensko má talent, pri ktorej výrazne obmedzila eliminačnú fázu a zamerala sa len na najpopulárnejšie divadlá a živé finále.

Čítať viac...
Nahor