Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

TV tipy

Štv 1.5. – Alain Delon v kvalitnej krimi dráme Dvaja muži v meste

Gino, odsúdený na dvanásť rokov za lúpežné prepadnutie, nájde po podmienečnom prepustení na slobodu v bývalom policajtovi a v súčasnosti sociálnom kurátorovi Germainovi dobrého priateľa, ktorý mu pomôže nájsť prácu a ubrániť sa ponukám niekdajších kumpánov. Keď sa jeho život dostáva do normálu, prichádza zlom.

Gino Strabliggi si za bankovú lúpež odsedel desať z dvanástich rokov, na ktoré bol odsúdený. Po prepustení na neho čaká nielen jeho verná žena Sophie, ale aj múdry starý kurátor Germain Cazeneuve, ktorý sa postaral o zmiernenie trestu. Sledujú ho však Ginoví bývalí kumpáni, ktorí dúfajú, že sa k nim Gino znova pridá. Ten sa však vo väzení vyučil za tlačiara a chce žiť nový, poctivý život.

Cez poctivú snahu a láskavú pomoc Cazeneuvea, ktorý rezignoval na miesto vo väzen , kde riaditeľ nepočúval jeho rady, mu osud nie je naklonený. V závere dňa plného pohody, ktorý Gino a Sophie strávili s Cezeneuveovými, totiž dôjde k tragédii. Bezohledný vodič nabúra Ginovo auto a v jeho troskách zahynie Sophie. Gino sa dlho nedokáže zo straty spamätať a len trpezlivá snaha starého kurátora a jeho rodiny pomáha zlomenému Ginovi prežiť.

Čas však zahojí najväčšiu bolesť a Gino sa učí žiť bez Sophie a dokonca sa zoznámi so sympatickým dievčaťom Luciou. Potom však príde ďalšia rana. Na policajnú prefektúru nastúpi vrchný inšpektor Goitreau, ctižiadostivý, ale zlý hlupák, ktorý pred rokmi Gina zatýkal. Ten je presvedčený, že Gino je nenapraviteľný lump a nielenže sa k nemu tak chová, je odhodlaný dostať ho znovu za mreže. Prenasleduje ho na každom kroku, ohovára ho pred zamestnávateľom, starým tlačiarom, ktorý si však Gina váži pre jeho pracovitosť, aj pred Luciou, ktorá však Ginovi verí. Lenže to Goitreuovi nestačí a tak svoj ​​tlak neustále zvyšuje. Jedného dňa pohár Ginovej trpezlivosti pretečie…

Sledujte kvalitnú kriminálnu drámu s Alain Dvaja muži v meste vo štvrtok na 1. mája o 21:30 na ČT1.

Čítať viac...
Nahor