Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Láska na prenájom, nová telenovela na Doma

Sledovanosť

Šťastní vs. Šťastní držia líderstvo, Láska na prenájom s novým rekordom! Porazila Susedov

Hranica po štarte potvrdzuje stabilné publikum na úrovni siedmich ratingov, Šťastní vs. Šťastní udržali väčšinu divákov zo svojho nástupu. Po skončení hlavných programov sa o slovo prihlásila turecká telenovela.

Stredajší večer drží Markíza naďalej pre seba.

Minulý týždeň práve v jeho strede vyhrala večernú sledovanosť vďaka nástupu komediálnej seriálovej novinky, ktorá vedúce postavenie zopakovala aj v druhom týždni vysielania.

Šťastní vs. Šťastní s druhou časťou klesli o menej ako pol ratingu s výkonom 8,3 % a podielom 22,4 %. Dvojkou na trhu už boli v celkovom publiku, kde stratili takmer 50-tisíc divákov s priemerným výkonom 404-tisíc divákov.

Hranica zopakovala v komerčnej cieľovke totožný výkon spred týždňa ratingom 7,1 % a podielom 19,5 %. Medzitýždenne poklesla v celkovom publiku, kde ju tento raz sledovalo 416-tisíc divákov, dostali ju však do vedenia.

Pre Hranicu tohtotýždňové výkony znamenajú trend, pri ktorom sa usádza na ratingovej hranici 7 % a v celkovom publiku nad úrovňou 400-tisíc divákov.

Nateraz vo svojich vysielacích dňoch dvíha svoju stanicu oproti minulému roku, keď Inkognito vlani v pondelky padlo na úroveň 4 – 5 % ratingov, v stredy sa zas minulú jeseň nechytil Dom snov, Joj musela večery vypĺňať Nemocnicou a neskôr filmami. Hranica pobeží aj v piatky, kde Joj na jeseň s filmami dosahovala úroveň 4 – 6 ratingov.

 


Novinka Šťastní vs. Šťastní na Markíze dlho nepobeží: Koľko má častí a kedy dôjde do finále?Čítajte →

Doma na rekorde naháňala Joj aj Markízu

Druhá časť večera už Markíze nevyšla, keď jej nový diel Susedov neuspel s ratingom 4,1 % a podielom 13 %. Seriál tak zatiaľ v novom vysielacom okne v strede týždňa nenašiel dostatok divákov.

V prvej polovici vysielania sa Susedia ešte prekrývali s Hranicou, následne na Joj Geissenovci dosiahli podiel nad 12 %.

Obe televízie však už v tomto čase naháňala Doma, ktorá zažila ďalší z najsilnejších dní svojej telenovely Láska na prenájom.

S prvou časťou dosiahla v konkurencii rodinno-komediálnych seriálov rating 2,6 % s podielom 7,2 %, druhý diel po skončení Hranice už vyskočil na rating 3 % s podielom 11,6 %.

V celkovom publiku dokonca Láska na prenájom s 212-tisíc divákmi v priamom súboji porazila Susedov a bola lídrom na trhu. Premiérových Susedov si pozrelo 209-tisíc divákov.

Týmto výkonom zároveň dosiahla nový rekord od začiatku vysielania, keď druhú stredajšiu časť sledovalo priemerne spolu dosiaľ najviac divákov.

 


Doma zvrátila trápenie: Láska na prenájom v prvý týždeň prevalcovala aj turecké hity!Čítajte →

Zdroje dát: oficiálne dáta zdroj PMT/KANTAR SLOVAKIA, tlačové správy TV Markíza, JOJ, RTVS, teletext, portály Stratégie.sk, Mediálne.sk, Aktuality.sk, Facebook, Instagram
Vysvetlivky: komerčná cieľovka, mladí diváci – obchodná cieľová skupina divákov vo veku 12-54 rokov, spravidla uvádzaný rating v percentách (%) a podiel na trhu v %; celkové publikum – všeobecná trhová sledovanosť divákov vo veku 12+, uvádzaný počet divákov v tisícoch a prípadne podiel na trhu v %
*od jesene 2014 je do údajov sledovanosti započítavaná aj oneskorená sledovanosť, od januára 2017 aj „hostia“

Čítať viac...
Nahor