Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Sledovanosť: Twilight premiéru Markízy diváci ocenili, Kuriér zvýšil stredajšie výkony Joj

Markíza pomaly prechádza do ostrého režimu, keď do vysielania zaraďuje premiérové filmové tituly a už o týždeň spustí novú sériu Búrlivého vína.

Markíza sa stávka na premiérový filmový titul počas leta vyplatila. Veľká filmová premiéra Twilight sága: Úsvit 2 získala na letné pomery vysoký podiel, ktorý takmer dosiahol hranicu 32 %. Markíza sa s filmom blížila k 10 % ratingu, Búrlivé víno počas hlavnej sezóny dosahuje výkony okolo 10 až 12 v najlepších dňoch.

Joj zatiaľ ostáva v letnom režime a ukončenú Terra Novu nahradila ďalšou reprízovou akvizícou – akčným seriálom Kuriér. Tomu sa podarilo zvýšiť výkony Joj v stredajšom prime-time, na priemerný podiel to však ešte nestačilo, keď dosiahol podiely okolo 15 a 14 %.

Nadpriemerný aj keď nie z tých najlepších výsledkov dosiahla stredajšia klasika s Terencom Hillom, snímka Moje meno je Nikto dosiahla podiel takmer 6 %. Úspešný Twilight na Markíze pravdepodobne uberal podielové body na všetky strany, vysoko sa nedostala ani snímka Dajto, Koniec hry, s podielom takmer 4 %.

Čítať viac...
Nahor