Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Piatok až nedeľa v číslach: Naj dedinka finišovala najslabším výkonom, cez víkend prekvapila Pluska (aktualizované)

Naj dedinku k slabšiemu výkonu pritlačila česká komédia Slnko, seno a pár faciek. Článok je aktualizovaný o čísla za nedeľu.

Legendárna a multireprízová komédia Slnko, seno a pár faciek uhrala v piatok Markíze nadpriemerný výsledok. Televízia sa mohla tešiť z jasného víťazstva s podielom nad 31 %, ktorým zatlačila výkony Jednotky aj Joj a udržala vysoký štandard aj bez Búrlivého vína. Joj sa tento piatok nepodarilo zopakovať minulotýždňový nárast Kostí, ktoré sa vtedy dotiahli na hranicu 16 % a tento raz spadli k hodnotám okolo 13 a 15 %.

Naj dedinka na Jednotke vyvrcholila najslabším výkonom v skupine 12+ kde získala podľa našich informácií podiel 14,9 %, šou sa inak držala okolo úrovne 18 %. V 12 – 54 finále šou prekročilo hranicu 10 %. Budúci piatok zábavu na hlavnom televíznom kanáli RTVS vystrieda slovenská dráma s Markom Igondom a Monikou Haasovou Krok do tmy.

Menšie stanice v piatok priveľmi nevyskakovali, vysoko nad priemer sa nepodarilo vyskočiť dokonca ani Tarzanovi na Dajto, ktorý skončil s podielom pod 5 %, zvierací Dr. Dolittle 4 Plusku priblížil k hranici 7 %. Dome akosi prestávajú fungovať piatkové seriály, Doktorka Zoe prekročila podiel 3 % a Dallas spadol dokonca pod 2 %.

V sobotu si líderstvo s hlavným večerným programom udržala opäť Markíza, tento raz sa však od tridsiatky vzdialila. Jej sobotný film Chceš ma, chcem ťa získal podiel okolo 24 %, snímke Mamma Mia na Joj sa však bezpečne vzdialila, keď muzikál atakoval hranicu 16 %. Slabší výkon Joj však alternovala Pluska, ktorej film Za nepriateľskou líniou nebol ďaleko od hranice 10 %.

Doma s Dajto na tento výkon filmu Plusky spoločne stačili, NCIS sa pohybovalo okolo hranice 4 %, Tajomstvo zátoky veľrýb na Dome získalo podiel 5 %. Dvojička Áno, šéfe a Láska na celý život na Wau sa pohybovala okolo úrovne 2 %.

Aj v nedeľu sa podarilo prekvapiť menšej Pluske. Zoznamovacia šou Láska na celý život vystúpila zo svojho priemeru a priblížila sa k hranici 6 % čo je jej najlepší výsledok a Pluske tento výkon vyniesol postavenie trojky na trhu počas vysielania šou. Joj nesklamal ani hlavný film Narnia: Dobrodružstvá lode Ranný pútnik, ktorý dosiahol podiel takmer 20 %. Trhová dvojka už pri tom nevynechala väčšinu brejkov ako to robila počas leta a nedeľných filmov.

Jasným lídrom večera sa však stala Markíza s filmom Ostreľovač, ktorý získal podiel nad 27 %. Darilo sa aj Dome so snímkou Náhodné stretnutie, ktorá o pár desatín zaostala za podielom 6 %.

Čítať viac...
Nahor