Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Na prehru našich so Švédmi sa niektorí diváci nedokázali pozerať

Ani zápas Slovákov so Švédmi na hokejových MS nedokázal svoju silu vystupňovať v tretej tretine. Od tej niektorí diváci postupne odišli.

Podobne ako zápas s Kanadou, ani ten so Švédmi nedosiahol najvyššiu sledovanosť v tretej tretine. Diváci vzhľadom na nepriaznivý vývoj zápasu najmä v posledných minútach od hokeja odchádzali, čo v priemere znamenalo pokles divákov o približne 40-tis. Ani najsledovanejšia druhá tretina sa v priemere nedokázala prehupnúť cez miliónovú hranicu, keď skončila tesne pod ňou. Podiel ani jednej tretiny nepresiahol 50 %, druhá tretina zápasu dosiahla podiel nad 44 %, tretiu sledovalo 43,5% divákov pri obrazovke starších ako 12 rokov.

Napriek slabšej sledovanosti hokeja si ostatné stanice veľa voľnosti neužili. Druhý najsledovanejší program ponúkla Markíza, s filmom Ako ukradnúť nevestu dosiahla podiel okolo 14 %. Mr. Bean s jeho najošúchanejším filmom skončil na Joj hlbšie pod hranicou 10 %. Výber filmu však vyšiel Pluske, akčný sci-fi triler Začiatok konca: Zrážka s kométou sledovalo okolo 5 % divákov, čím sa stal štvrtým najsledovanejším programom po ôsmej. Doma si zas nemohla sťažovať na výkon reality šou Zámena manželiek, ktorú sledovali takmer 4 % divákov pri obrazovke (podiely mimo hokeja v 12-54).

Foto: TASR (po prehre Slovákov so Švédmi)

Čítať viac...
Nahor