Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Sledovanosť: Milujem Slovensko sa rozlúčilo s ďalším rekordom! Sobotné filmy opäť slabé

Tretia sezóna Milujem Slovensko sa rozlúčila s mimoriadne sledovaným vydaním, ani túto sobotu sa nepodarilo filmom Joj a Markízy vysoko bodovať.

V prvý decembrový piatok sa s televíznymi divákmi pre túto sezónu rozlúčila aktuálne najsledovanejšia zábavná šou na Slovensku Milujem Slovensko. V ratingu si oproti minulotýždňovému rekordu ešte polepšila, keď v 12 – 54 dosiahla vysoký rating 8,4 %, čo jej prinieslo podiel 23,1 %. V 12+ o málo klesla, s ratingom 10,8 % a podielom 23,8 % bola však relácia opäť vysoko nadpriemerná. Milujem Slovensko sa tento vráti ešte na Silvestra so špeciálnym vydaním.

Markíze tento týždeň nevyšiel duel Farmy, ktorý v ratingu klesol hlbšie ku hranici 9 %. Bežne dosahoval líder s piatkovými vydaniami reality šou ratingy okolo desiatky. Podiel sa tento týždeň blížil k 26-ke. Zoslabol aj film Joj, 8 statočných dosiahlo share tesne nad 15 %.

V sobotu sa proti sebe postavili opäť silné filmové tituly najsledovanejších komerčných staníc. Joj ponúkla prvého Hobita, ktorý ako jediný jesenný film televízie dostal priestor aj v jej imidžovej predsezónnej kampani. Napriek tomu však premiéra neuspela, v ratingu sa priblížila len k 7 percentám, v podieli prekročila 21 %. Snímke uškodili aj voľne prístupné české stanice, keď koncom novembra film vysielala Prima. Vysoko však nevyskočila ani animovaná premiéra Markízy, Legendárna partia bola lídrom s ratingom pod 9 % a podielom pod 24 %. Vyšší rating oproti konkurencii film získal aj vďaka kratšej stopáži Hobita, ktorého Joj ťahala približne do polnoci.

V sobotu bola veľmi silná Doma, ktorej večerné filmy Predvianočná láska a Vianočný pozdrav atakovali podiel 10 %. Zamilovaný profesor 2 na Plus skončil pod 5 percent, kriminálky NCIS na Dajto pod trojkou.

Foto: RTVS

Čítať viac...
Nahor