Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Finále Miss najslabším v histórii, X Factor na diaľku opäť predbehol Hlas

Cez víkend vysielala komerčná dvojka hneď dva veľké projekty, okrem klasickej nedeľnej speváckej šou X Factor v sobotu uviedla finále Miss Slovensko 2014. „Veľkolepá fashion show“ divákov nezaujala, dovolila rásť menšej Pluske.

Sobotné finále Miss Slovensko 2014 bolo sledovanosťou najslabšie v histórii. Kým doterajšie ročníky vysielané na Joj nepodliezli hranicu 20 % (archív výkonov ročníkov na Joj nájdete TU), po štvrtý raz už túto hranicu večer nedokázal udržať a spadol na výkon 16,8 %. Misska na Jojke však bola sledovanejšia ako nedávna Miss Universe 2014, ktorá už roky beží na verejnoprávnej Jednotke. Kým tú sledovalo približne 270-tis. divákov, fashion show na Joj si pozrelo v 12+ 324-tis. divákov.

Proti Miss Slovensko nasadila Markíza premiéru prvej záverečnej časti série Harry Potter, Dary smrti 1 prilákali k obrazovkám takmer 28 % divákov. Mužského diváka na svoju stranu stiahla Pluska, jej premiérový film Maximálna rýchlosť získal vysoký podiel vyše 10 %. V 12+ sa tradične darilo Jednotke ako s Poštou pre teba (vyše 19 %), tak aj s Pravdivými príbehmi Katky Brychtovej s podielom okolo 15 %.

V nedeľu proti speváckej šou Joj X Factor nasadila Markíza reprízový kinohit Expendables: Nezničiteľní 2. Vysoký výkon minulotýždňových Podfukárov nedokázal napodobniť, sledovalo takmer 26 % divákov. Šiesty kastingový diel X Factoru v porovnaní so šiestym Výberom naslepo v Hlase dokázal uspieť, šou si podľa našich informácií pozrelo 10,8 % divákov pri podieli 27,6 %. Hlas bol ostatný týždeň na svojom minime, rozdiel oproti X Factoru však nebol výrazný, keď si ho pozrelo 10,6 % divákov. Jednotka šla prvý týždeň bez Kolonády a zaznamenala významný úbytok divákov, dvojdielny životopisný príbeh najslávnejších talianskych módnych návrhárok Salón sestier Fontanových sledovalo v 12+ okolo 10 % divákov pri prvej časti, druhá si však dokázala udržať divákov a vystúpala až k podielu 20%.

Foto: SITA, pravda.sk

Čítať viac...
Nahor