Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Finále hokeja vs. finále X Factoru. Pre jedného tvrdý pád

V nedeľu sa proti sebe postavili dva finálové prenosy. Na Jednotke vyvrcholil hokejový šampionát s triumfom Ruska, na Joj spevácka šou s víťazstvom Superstáristu Bažíka.

To, že sa Joj s Primou nevyhli vyvrcholeniu Majstrovstiev sveta v hokeji, sa ukázalo ako smrtiaci experiment. Napriek tomu, že Jednotka s hokejom nevalcovala tak ako v prípade zápasov našej reprezentácie, hokejového diváka dokázala od X Factoru stiahnuť na svoju stranu. Finále speváckej šou si pozrelo podľa našich informácií len 6,6 % Slovákov, čo vo finále prinieslo podiel iba 18,6 %. Na víťaza do neskorej noci však počkala väčšina divákov, keď Rozhodnutie získalo rating 5,2 % s podielom 24,3 %. Na Prime dopadla spevácka šou oveľa tvrdšie, hlavný prenos sledovalo iba 313-tis. divákov s podielom 9 % (12+), pričom Rozhodnutie si zaplo o 20-tis. divákov viac, čo Prime prinieslo nadpriemerný výsledok 18 %.

Markíza počas hokeja taktiež spadla, dokázala byť však dvojkou na trhu, keď s filmom Splnený sen uhrala podiel okolo 21 %. Samotné hokejové finále medzi Ruskom a Fínskom nabralo na sile až v druhej tretine, ktorú sledovalo takmer 630-tis. divákov s podielom nad 28 % (12+). Tretiu tretina, v ktorej Rusi jednoznačne rozhodli o víťazstve, sledovalo v priemere len o 7-tis. divákov menej, pre neskorší čas to znamenalo podiel 31 %. Prvú tretinu zápasu si pozrelo priemerne 515-tis. divákov s podielom 27 %. V 12-54 dosiahli všetky tretiny hokejového finále takmer identické výsledky ako v 12+. Posledný hokejový duel si popoludní užila aj Dvojka, súboj o bronz, ktorý už patrí Švédom sledovalo po tretinách okolo 16, 26 a takmer 28 % divákov pri obrazovke (12+).

Čítať viac...
Nahor