Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Skrytá vášeň 2 mieri na Slovensko: Toto sú hlavné telenovely Doma pre rok 2023!

Nosné premiérové seriály ženskej stanice Markízy pre budúci rok sú známe.

Na Doma sa po jesennom neúspechu vrátia do hlavného vysielacieho času premiérové seriály.

Menšej stanici Markízy vôbec nevyšla tohtoročná jeseň, keď jej vo vysielaní postupne od konca leta prepadli oba hlavné seriálové ťaháky – dramatické Zachránené životy aj odľahčená telenovela Láska, rozum, pomsta.

Kým tú už Doma dovysielala v pôvodnom vysielacom čase po 21:30, Zachránené životy natvrdo presunula na konci septembra do noci až za 23:30, za čo zožala veľkú divácku kritiku.

V hlavnom vysielacom čase Doma uprednostnila retro telenovelu Divoký anjel, ktorá pôvodne rekordne v sledovanosti vystrelila počas leta v poobednom vysielaní.

Markíza sa jej úspech pokúsila preniesť aj do dôležitejšieho večerného prime-time od 19:30 do 21:30, kde však Divoký anjel dosahuje len priemerné alebo podpriemerné výkony. Navyše prišiel o rekordný úspech popoludní, keď sa jeho diváci rozdelili do dvoch vysielacích časov.

 


Markíza v 2023: Výpravný seriál s Koleníkom aj novinka s Maštalírom, na jar nové Let´s Dance!Čítajte →

Divoký anjel ide do finále

Argentínska telenovela sa však vo vysielaní Doma blíži do finále.

Stanica by v jej vysielaní mala pokračovať až do Vianoc. V priebehu sviatkov dostane podľa prvých plánov prestávku a vráti sa až po Novom roku.

Po vianočnej prestávke by na Divokého anjela mali od januára čakať posledné týždne vo vysielaní.

Markíze by v budúcom roku malo ostať posledných približne 40 častí Divokého anjela. Pri pokračujúcom zdvojenom vysielaní by Divoký anjel vyvrcholil, podľa všetkého, v priebehu januára.

V prípade, ak by televízia chcela natiahnuť jeho vysielanie s jednou epizódou za deň, vydrží do prelomu februára a marca.

Premiérové telenovely Doma pre rok 2023

Dá sa totiž očakávať, že Markíza bude mať záujem pre menšiu Doma využiť vianočné sviatky na rozbehnutie kampane pre kľúčové seriály budúceho roka.

Spomedzi premiérových telenoviel Doma pre rok 2023 nateraz potvrdzuje dva seriály.

Po rokoch pritom vypočuje prianie divákov a do vysielania nezaradí iba produkcie z Turecka, ale siahne aj po tvorbe z Latinskej Ameriky.

Latinsko-americké seriály boli stabilnou súčasťou jej programu v minulosti, v posledných rokoch sa však zamerala na turecké telenovely, ktoré dokázali dosahovať v hlavnom vysielacom čase na pomery Doma rekordnú sledovanosť.

 


Oteckov vystrieda denný romantický seriál: Markíza potvrdila hlavnú hereckú dvojicu!Čítajte →

Posledne takýto úspech dosiahla v tomto roku na jar vysielaná Láska na prenájom.

Tá sa dokonca stala inšpiráciou Markízy pre nový seriál priamo na hlavnej stanici, kde od januára uvedie novú slovenskú telenovelu s názvom Mama na prenájom. Viac v tomto článku.

Skrytá vášeň 2

Jesenný prepadák s premiérovými tureckými seriálmi sa Markíza môže pokúsiť zvrátiť s najočakávanejšou telenovelou tohto roka.

Televízia zakúpila práva na pokračovanie legendárnej kolumbijskej telenovely Skrytá vášeň, ktorá bola pôvodne uvedená v roku 2003. Mimoriadny úspech zaznamenala aj na slovenských obrazovkách.

Po dvadsiatich rokoch vzniklo pokračovanie Skrytá vášeň 2 (Pasión de Gavilanes 2), ktoré sa uvedenia dočkalo iba tento rok. Odvtedy Skrytá vášeň zapĺňa fanúšikovské diskusie s očakávaním jej odvysielania na Slovensku.

Pôvodná Skrytá vášeň doteraz patrí medzi najpopulárnejšie telenovely u slovenských divákov.

„Spomínate si, čo sa stalo v roku 2003? Televízny svet na tento rok nezabudne, na obrazovky totiž prišla jedna z najobľúbenejších telenoviel vôbec – Skrytá vášeň. Okamžite sa stala hitom, predala sa do viac než 100 krajín a zamilovali si ju aj diváci na Slovensku,“ píše Markíza.

Nová séria sa môže po rokoch dočkať vo vysielaní Doma podobného úspechu ako jej najsledovanejšie turecké seriály z posledných rokov.

„Verných fanúšikov si zachovala aj po takmer dvoch desaťročiach a tí sa dožadovali nových príbehov. A aj sa dočkali: v roku 2022, takmer dve desaťročia po úplne prvej epizóde, americká stanica Telemundo vo veľkom štýle uviedla pokračovanie Skrytej vášne,“ dodáva televízia.

Na divákov čakajú opäť unikátne scenérie, no čo je najdôležitejšie, najmä pôvodné obsadenie.

„Nová Skrytá vášeň sa kompletne natáčala v malebnom historickom mestečku v Kolumbii, o krásne scenérie nie je núdza. Čo je však najlepšie, ponuku zahrať si v seriáli prijali všetci kľúčoví herci známi z pôvodnej série. Pred 19 rokmi chceli bratia Reyesovci pomstiť smrť sestry, no podľahli plameňom vášne a lásky sestier Elizondových. Teraz ich príbehy pokračujú, niektoré putá sa upevnia, iné prejdú skúškami… A popri známych tvárach sa divákom predstaví aj nová generácia Reyesovcov,“ predstavuje druhú sériu Doma.

V novej tureckej telenovele si zahrajú hviezdy Fatmagül a Nekonečnej lásky

Hviezdy z Fatmagül a Nekonečnej lásky

Doma však bude pokračovať aj v uvádzaní noviniek z Turecka.

Tentokrát skutočne siahla po novej tureckej telenovele Sefirin Kızı, ktorú uvedie pod názvom Ambasádorova dcéra.

Premiéru mala v roku 2019, pričom sa dočkala dvoch sérií a 52 originálnych častí.

Na Doma by sa pri ich klasickom rozdelení na kratšie epizódy mohli diváci dočkať aj viac ako 150 dielov novej telenovely, ktorá svoje finále v Turecku odvysielala ešte v roku 2021.

„Novinka Ambasádorova dcéra rozpovie príbeh dvoch ľudí: Sancar je synom chudobného roľníka a nikdy neopustil rodné mesto, kým Nare je dcérou veľvyslanca, precestovala svet od Tokia po Ottawu. Poznali sa od detstva, vídavali sa vždy iba dva dni v roku, no neprešla minúta, kedy by na seba nemysleli. Ich vzájomné city boli silné, bojovali za svoju lásku… No Nare v ich svadobný deň zmizla. Keď sa po rokoch z ničoho nič objaví, všetko bude inak…“ znie anotácia.

Ústrednú dvojicu hlavných hrdinov stvárňujú slovenským divákom dobre známe tváre z niekdajších tureckých telenovelových hitov.

Hlavnú hrdinku Nare totiž hrá Neslihan Atagül, ktorú diváci poznajú z telenovely Nekonečná láska.

Úlohy Sancara sa zas zhostil Engin Akyürek, ktorý účinkoval v tureckom hite Fatmagül. Diváci si ho pamätajú ako seriálového Kerima.

 

Čítať viac...
Nahor