Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: FB, Markíza

Aktuality

Markíza po stopke spustila výrobu nových častí Oteckov! Do zásoby si ich môže pripraviť viac

Televízia sa s obnovením výroby denného seriálu poponáhľala, stihla to skôr, ako sa očakávalo.

V priebehu marca museli televízie reagovať na nástup koronakrízy na Slovensku a hromadne zastavovať všetky výroby nespravodajských relácií a seriálov. Dotklo sa to aj najsledovanejších dlhodobých sérií ako Oteckovia či Nový život, ktoré televízie sťahovali, rovnako ako iné programy, uprostred sezóny z vysielania.

Po takmer troch mesiacoch, ktoré najmä v prvej polovici sprevádzala neistota kedy bude možné programy vrátiť na obrazovky, sa svet postupne vracia do normálu.

Televízie už v priebehu minulého mesiaca postupne oznamovali návrat k výrobám ďalších programov. Medzi nimi sú aj rodinná šou Milujem Slovensko či rodinný seriál Nový život, nakrúcania sa dočká aj nová vianočná rozprávka či nový seriálový triler Ultimátum.

Znovurozbehnutie výrob avizovali televízie od júna, Joj v prípade svojich seriálov oznámila návrat ku výrobe v polovici tohto mesiaca.

Ako posledná o opätovnom rozbehnutí výroby informovala Markíza. Podľa prvých správ Eurotelevízie mala v prípade Oteckov plánovať návrat k výrobe podobne, ako Joj pri Novom živote, v polovici júna. Podmienené to bolo aktuálnou pandemickou situáciou a podmienkami.

Nakoniec sa ale Markíza poponáhľala a výrobu denného hitu rozbehla už teraz. Na Deň detí, 1. júna, už absolvovala plné nakrúcanie Oteckov a začala tak s prípravou nových častí. 

Snaha televízií reštartovať seriálové výroby čo najskôr, je pochopiteľná. V ich záujme bude pripraviť si dostatočne veľkú zásobu nových častí Oteckov aj Nového života, aby boli pripravené na prípadnú druhú vlnu pandémie, ktorá stále visí vo vzduchu a na čas by opäť ochromila aj televízne výroby.

S návratom Oteckom na obrazovky už pritom v tejto sezóne diváci rátať nemusia. Ako na jar, tak klasicky ani počas leta, nebude Markíza už nové časti seriálu vracať na obrazovky. Televízia plánuje opätovné rozbehnutie vysielania seriálu Oteckovia od jesennej sezóny, a teda od septembra.

Markíza po prepuknutí koronakrízy držala z premiérových programov vo vysielaní najdlhšie práve Oteckov. Kým všetky ostatné premiéry, až na Superstar, hromadne stopla, Oteckov sa snažila potiahnuť. Ich vysielanie okresala z piatich na tri epizódy do týždňa, nakoniec ale aj Oteckov z vysielania z týždňa na týždeň na prelome marca a apríla predčasne stiahla.

Čítať viac...
Nahor