Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: Stana Topolska, TV JOJ

Nové projekty

Joj ukázala prvé zábery nového seriálu s ČT: Známy definitívny názov aj prvé mená!

S nakrúcaním začali televízie túto jar, po pár dňoch ho však prerušila pandémia.

Prvý seriál komerčnej Joj, do ktorého vstúpila koprodukčne Česká televízia, pozná ďalšie detaily. Celkovo 8-dielnu minisériu, ktorú televízie pôvodne uvádzali pod pracovným názvom Osem hodín, predstavila Joj ešte minulý rok, pričom momentálne ju už známy definitívny názov aj viaceré herecké mená.

Miniséria, ktorá bude spojením rukojemníckej drámy a politického trileru, dostala oficiálny názov Ultimátum.

Objaví sa v nej niekoľko známych hereckých mien, okrem už potvrdenom mene Jána Koleníka, ktorý sa zhostí hlavnej úlohy, budú výrazné postavy stvárňovať aj Diana Mórová, Peter Kočiš, Ivan Krúpa či Miroslav Etzler.

Televízie s výrobou Ultimáta začali začiatkom jari, no nakrúcanie krátko na to prerušila pandémia. „Pripravujeme kvalitný seriál. Volá sa Osem hodín. Má osem častí. Je v ňom dosť napätia a myslím si, že aj drsných scén a je tam aj dosť politiky,“ povedal k seriálu pre Plus jeden deň Peter Kočiš.

Výroba minisérie Ultimátum sa aktuálne opäť obnoví. Dovolia to uvoľnené pravidlá pre hercov a umelcov, po ktorých sa znovu rozbieha aj seriálová či filmová výroba. K nakrúcaniu Ultimáta by sa mali televízie vrátiť od júna.

Ultimátum má byť podobne ako 1890 či Za sklom ďalším „značkovým“ seriálom Joj.Seriál zachytí trend televíznej tvorby tzv. „high quality TV“, pre ktorú je príznačná blízkosť k filmovej tvorbe. Vyznačovať sa bude výrazne odlišnou atmosférou oproti väčšine lokálnych seriálov, ktorá sa bude vyvíjať spoločne s plynúcim dejom,” uviedol vlani generálny riaditeľ Joj, Marcel Grega.

O minisérii Ultimátum
Miniséria Ultimátum je rukojemníckou drámou, ktorá zároveň prepojí postupy lekárskych procedúr, vyjednávania, zásahu ozbrojených zložiek a napojená bude aj na špičky politiky a diplomacie. Týkať sa to nebude len Slovenska ale zasiahne aj okolité krajiny V4. Séria sa totiž točí okolo veľkého tendra, ktorý má byť podpísaný práve na summite krajín Vyšehradskej štvorky, čo so sebou prinesie rad manipulatívnych postupov a tragédiu.

Samotná rukojemnícka dráma sa bude odohrávať okolo ministra obrany, ktorého hlavný hrdina, pátrajúci po pravde, zajme. Všetko sa skončí v nemocnici po tom, čo minister utrpí infarkt, vďaka čomu bude súčasťou aj medicínska linka.

Česká televízia sa stala koproducentom slovenského seriálu, pričom ide o prvý projekt Joj, do ktorého ČT vstúpila. V roku 2018 takto zase v spolupráci s RTVS uviedla seriál Inšpektor Max, ktorý bol taktiež slovenským projektom s účasťou ČT. Dosiaľ slovenské televízie participovali skôr na českých projektoch Českej televízie.

Režisérom seriálu je Michal Kollár a tvorcom projektu je spolu s ním Juraj Rayman. hlavným kameramanom je Matej Šomrák.

Anotácia minisérie Ultimátum
Pri havárii vojenského lietadla zahynie jeho pilot – syn hlavného hrdinu, bývalého vojenského pyrotechnika. Manipulatívne vyšetrovanie dáva haváriu za vinu pilotovi, no k tragédii dochádza v čase blížiaceho sa summitu V4, na ktorom má byť podpísaný veľký kontrakt na vojenskú techniku. Hlavný hrdina je pripravený zistiť pravdu o smrti svojho syna a vydáva sa rovno za ministrom obrany. Ten však pri jeho nátlaku utrpí ťažký infarkt, a tak sa začne boj za záchranu jeho života. Do rúk lekárov ho však nemôže odovzdať len tak, a tak v nemocnici zajme rukojemníkov, aby v putách polície neskončil skôr, než sa dozvie pravdu.

Čítať viac...
Nahor