Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV JOJ

Aktuality

Rušné chvíle v Jojke: V posledných hodinách zrušila hlavnú večernú reláciu!

Televízia pristúpila k radikálnemu kroku, moderátorka zverejnila reakciu.

Mala mať premiéru v novom štúdiu, napokon sa vôbec vysielať nebude.

Joj mala tento týždeň odštartovať vynovenú podobu svojej hlavnej politickej diskusnej relácie Na hrane, ktorú pravidelne vysiela vo štvrtkový večer.

Moderátorka Jana Krescanko Dibáková mala po rokoch divákov privítať v novom spravodajskom štúdiu, z ktorého si už prvé vysielanie vyskúšali utorňajšie Analýzy Na hrane vysielané na spravodajskej Joj 24.

Hosť sa ospravedlnil

Veľká premiéra z nových priestorov sa však nekoná.

Joj podľa našich informácií pár hodín pred plánovaným vysielaním ruší štvrtkovú politickú debatu.

Dôvodom bol zdravotný problém jedného z hostí, za ktorého už televízia nenašla náhradu.

 


Na Slovensko zamieri svetová novinka! Joj chystá najnovší hit medzi reality šouČítajte →

Na situáciu zareagovala moderátorka Dibáková.

Upozornila na znižujúcu sa ochotu politikov diskutovať v médiách.

„Už celé týždne je neuveriteľne náročné vyskladať zostavu hostí tak, aby sme vôbec vedeli vysielať,“ napísala v otvorenom statuse na sociálnej sieti.

Relácia Na hrane bola neplánovane zrušená iba po druhý raz v histórii. V oboch prípadoch zo zdravotných dôvodov pozvaných politikov.

„Reláciu sme nevysielali iba vtedy, keď hosťa Jaroslava Naďa odviezla z ministerstva sanitka a nebolo možné zabezpečiť náhradu.“

Nakoľko nielen televíziám odmieta diskusiu čoraz viac politikov, Joj tento štvrtok nedokázala zaplniť prázdne miesto náhradným hosťom.

„Smerujeme do situácie, ktorá je dlhodobo neudržateľná, kedy inštitút prázdneho kresla použijeme, ale nebudeme ho môcť použiť 5 alebo 10krát,“ uviedla moderátorka.

Nepôjde týždne

Pre hlavnú politickú reláciu Joj, ktorá sa vo štvrtkový večer vysiela už od septembra 2019, je náhle zrušenie vysielania dvojnásobne nepríjemným problémom.

Okrem toho, že televízia musí narýchlo meniť večerný program, to pre ňu znamená ďalšiu prestávku k tej, ktorú plánuje už teraz.

Na hrane sa totiž už čoskoro vytratí z vysielania na niekoľko týždňov, a to z dôvodu volieb a Veľkej noci.

Kým najbližšiu reláciu plánuje televízia odvysielať 14. marca, následne odštartuje jej 3-týždňová prestávka.

Vo štvrtok 21. marca bude Na hrane chýbať pred 1. kolom prezidentských volieb, nakoľko bude prebiehať dvojdňové moratórium pred konaním volieb.

O týždeň na to, vo štvrtok 28. marca, by sa Na hrane nemalo vysielať z dôvodu veľkonočných sviatkov. Joj večer pred Veľkým piatkom avizovala po Nemocnici vysielanie klasiky Pásla kone na betóne.

 


Kto nahradí Facunda Aranu? Odhalený ďalší porotca Let´s Dance!Čítajte →

Ďalší štvrtok, 4. apríla, by mala relácia opäť chýbať, nakoľko zas bude plynúť 2-dňové moratórium pred 2. kolom prezidentských volieb.

Joj však ako alternatívu ku klasickej štvrtkovej Na hrane odvysiela večerné prezidentské debaty.

Pred 1. kolom ohlásila dve veľké diskusie všetkých prezidentských kandidátov 18. a 19. marca o 20:10 na Joj 24, duel kandidátov postupujúcich do 2. kola plánuje odvysielať v utorok 2. apríla o 20:40 na Joj a Joj 24.

Situácia sa zhoršuje

S hosťami majú médiá v debatách dlhodobo problémy.

V minulosti bola problémom snaha vyberať si oponentov v diskusiách a určovať si, s ktorými politikmi sa vo vzájomnej konfrontácii stretnú a s ktorými nie.

Po nástupe novej vlády už k tomu účasť v debatách odmietajú rovno viacerí jej členovia.

Pozvania do relácií či odpovedať na otázky odmietajú premiér, viacerí ministri aj poslanci. Naopak, čoraz častejšie sa objavujú v alternatívnych médiách, kde nečelia kritickým otázkam.

Jana Krescanko Dibáková okrem iného uviedla, že už ani do Joj nemajú v pláne chodiť zástupcovia jednej z koaličných politických strán.

„Portfólio koaličných zástupcov sa nám dramaticky zúžilo. A budem ešte otvorenejšia – istý politik istej strany mi včera otvorene povedal “nebudeme k Vám chodiť, lebo u Vás politicky nič nezarobíme”,“ napísala Dibáková.

Do relácie naďalej chodia zástupcovia SNS – v uplynulých týždňoch boli hosťami predseda strany Andrej Danko aj zvolený poslanec za SNS Roman Michelko. Relácii sa nevyhýba ani Tomáš Taraba. Minulý mesiac bol v diskusii Na hrane aj predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini.

Zo Smeru naposledy v relácii diskutoval minister spravodlivosti Boris Susko ešte začiatkom februára.

Čítať viac...
Nahor