Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Práva na novú sériu Milujem Slovensko kúpené, vieme, koľko bude mať častí!

RTVS si novú sériu poistila ešte začiatkom apríla.

Telerozhlas už potvrdil všetky dôležité podrobnosti o štvrtej sérii šou Milujem Slovensko, ktorá sa na jeho obrazovky dostane od jesene. Televízia sa s holandským licencorom, spoločnosťou Talpa, dokázala dohodnúť už začiatkom apríla, kedy podpísala zmluvu na nákup práv aj pre tento rok.

Celkovo RTVS tento rok vyrobí 15 nových dielov šou Milujem Slovensko, čo je o dve epizódy viac ako v prípade jesennej série Nikto nie je dokonalý. Zmluva za licenciu na štvrtú sezónu Milujem Slovensko je v hodnote 40 121,10 eur. Televízia nakúpila rovnaké množstvo hodín ako pred rokom, konkrétne 20 hodín programu, v roku 2014 ju zmluva vyšla na 36 473,70 eur.

Aj tento rok môže televízia každú časť zreprízovať iba jedenkrát a to ako 24-hodinovú reprízu. Ak bude chcieť využiť ďalšiu reprízu, bude musieť dokúpiť novú licenciu, ako to urobila tento rok pri reprízovaní starších epizód v januári a februári.

Okolo blížiacej sa série Milujem Slovensko zavládla v marci mierna panika, keď sa začali objavovať informácie o konci kapitánov Adely Banášovej a Dana Dangla. Televízia v tom čase vyvrátila správy o ich istom konci a nakoniec sa s nimi na ďalšej spolupráci dohodla.

Čítať viac...
Nahor