Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

RTVS potvrdila cestovateľskú novinku s Čekovským, angažovala aj hviezdy Oteckov!

RTVS potvrdzuje informácie portálu Mediaboom.sk.

Minulý týždeň sme vás exkluzívne informovali o tajnom pripravovanom formáte RTVS, do ktorého nasadila viaceré populárne tváre. Ide o oživenie niekdajšej šou Vo štvorici po Slovensku, ktorej tri série pre Markízu vyrobil Dano Dangl.

RTVS zatiaľ oficiálne nepotvrdila, že na šou pracuje s Danom Danglom, malo by ísť o oprášenie konceptu spomínaného cestovateľského formátu. Ako sme už naznačili, pôjde skôr o oživenie konceptu samotnej šou, ktorá prejde výraznými zmenami od samotnej dramaturgie, cez zostavu osobností aj samotný názov.

Ako sme už uviedli minulý týždeň, značku Vo štvorici po Slovensku má zaregistrovanú Markíza, a tak sa očakávalo, že RTVS bude musieť prísť s upraveným názvom. Nakoniec ním nadviaže na predchodcu formátu, keď novinku nazvala S úsmevom po Slovensku.

RTVS taktiež potvrdzuje odhalené mená osobností, ktoré budú po krajine cestovať. Nové miesto v čase, keď sa ako kapitáni do Milujem Slovensko pre tento rok vracajú Adela Vinczeová a Dano Dangl, našla Jurajovi Tabačekovi, rovnako sa jej podarilo získať Mariána Čekovského. V rámci ženskej zostavy stavila na tváre Oteckov Janu Kovalčíkovú a Dominiku Kavaschovú, pričom úspech šou bude chcieť znásobiť aj angažovaním aktuálnej hokejovej hviezdy, Borisa Valábika. „Ten sa ujal nielen úlohy šoféra ikonickej dodávky, ale zároveň na začiatku každej epizódy preverí vedomosti hráčov v rýchlom teste o danom kraji,“ uviedla RTVS.

O novinke S úsmevom po Slovensku
Nová cestovateľská šou RTVS, ktorá ukáže krásy Slovenska, prinesie aj zábavu a napätie. Divákov bude po Slovensku sprevádzať Marián Čekovský, Juraj Šoko Tabaček, Janka Kovalčíková a Dominika Kavaschová. V každej z ôsmich epizód čakajú cestovateľov viaceré zastávky, navštívia historické miesta, folklórne dominanty, ale aj prírodné krásy. Dôležitú úlohu pri cestovaní hrá tiež moment prekvapenia.

Telerozhlas prinesie celkovo osem častí cestovateľského formátu, ktorý, ako sme informovali, nasadí na jeseň, s jeho vysielaním začne od septembra. Očakávané nasadenie je po Milujem Slovensko, môže však mať ambíciu vytasiť ho aj hlavnom čase po ôsmej večer.

„V každej z ôsmich epizód čakajú cestovateľov viaceré zastávky, navštívia historické miesta, folklórne dominanty, ale aj prírodné krásy. Dôležitú úlohu pri cestovaní hrá tiež moment prekvapenia. Štvorica cestovateľov totiž nikdy nevie, čo ich čaká. V cestovateľskej šou ich cesty povedú na menej známe, ale krásne miesta a nepoznané kúty Slovenska,“ hovorí o formáte televízia.

Pôvodný formát Vo štvorici po Slovensku ponúkol celkovo tri série, ktoré vysielala Markíza v rokoch 2012, 2015 a 2016. Zakaždým zostavu osobností tvorica štvorica „partičkárov“ Juraj Kemka, Lukáš Latinák, Robo Jakab a Marián Miezga. Formát sa pritom už v minulosti mohol presunúť na RTVS.  Tvorca šou, Dano Dangl totiž po odvysielaní prvej série na Markíze v lete 2012 chcel projekt po troch rokoch definitívne oživiť a ponúkal ho naprieč televíziami, aj RTVS. Dohoda s verejnoprávnou televíziou dokonca mala byť na spadnutie a známe bolo aj prípadné nasadenie šou. Nakoniec ale ostal formát na Markíze, s čím, mohla súvisieť aj plynulá výroba tretej série hneď v zime toho istého roka, v roku 2015.

Samotný koncept formátu sa však hodí najviac práve na RTVS. Plní totiž aj propagačný charakter, o ktorý má záujem samotný štát. Už v predošlých sériách sa otočili štátne peniaze, keď boli predošlé série dotované práve štátnymi inštitúciami. Prvú sériu prakticky kompletne v rozsahu vyše 400-tisíc eur zaplatila Slovenská agentúra pre cestovný ruch (SACR), druhú sériu dotovala vďaka priamej spolupráci a propagácii štátnych železníc Železničná spoločnosť Slovensko (ŽSSR).

Čítať viac...
Nahor