Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: IG Zlatica Puškárová

Aktuality

Puškárová predstavila vlastný projekt v Markíze: K moderovaniu Televíznych novín sa nevráti!

Markíza potvrdila exkluzívne informácie Mediaboom.sk, Zlatica Švajdová Puškárová spúšťa vlastnú novinku v rámci Televíznych novín, v ktorej sa vracia do polohy moderátorky spovedajúcej hostí.

Zlatica Švajdová Puškárová sa vracia na obrazovky.

Dlhoročná moderátorka Markízy sa stiahla z televízneho vysielania v novembri 2023, pričom po viac ako pol roku sa opäť stane súčasťou večerného spravodajstva. Nateraz však nie v polohe moderátorky správ ale ako tvár vlastného projektu.

Puškárová sa v Televíznych novinách po dlhej pauze objavila minulý piatok, kedy Markíza odvysielala jej rozlúčkový rozhovor s prezidentkou Zuzanou Čaputovou. Ako portál Mediaboom.sk informoval, išlo iba o začiatok, pričom moderátorka sa do najsledovanejšej spravodajskej relácie vráti čoskoro stabilne.

Markíza potvrdila, že Puškárová bude onedlho každú sobotu v Televíznych novinách prinášať sériu rozhovorov, s ktorými má ambíciu ukázať krajšiu tvár Slovenska.

„Pôjde o pravidelnú rubriku s názvom „Zlaté talenty so Zlaticou“, v rámci ktorej bude skúsená novinárka cestovať po celom Slovensku a predstavovať divákom a diváčkam talentovaných ľudí, ktorí si zaslúžia mediálnu pozornosť,“ uviedla televízia.

Puškárová o tomto projekte hovorila hmlisto už niekoľko týždňov, po prvýkrát ho verejnosti oznámila ako vlastný „nápad“ po tom, čo sa interné spory v Markíze stali verejnou záležitosťou.

„Budem netradičnou formou vyhľadávať mladé, šikovné, častokrát až svetové talenty, ktoré sú napriek skvelým úspechom spoločensky neviditeľné. Chcem tak prispieť k tomu, aby sa upriamila pozornosť na talenty, ktoré svojimi schopnosťami inšpirujú a motivujú nielen svoju generáciu, ale celú spoločnosť. Vidím príležitosť práve v tomto kritickom období prirodzene vyvolať hrdosť a nie nenávisť,“ predstavila svoj autorský zámer moderátorka.

Diváci ju však ani v najbližších mesiacoch neuvidia v moderátorskom kresle.

Napriek tomu, že Puškárová sama ohlásila koniec práceneschopnosti a zaraďuje sa naplno do pracovného tempa, v čase pokračujúceho napätia v spravodajskej redakcii Markízy sa k hláseniu správ svojich vzdorujúcich kolegov nevráti.

„Keďže sa chce plne venovať svojmu autorskému seriálu, nateraz sa s ňou diváci a diváčky nebudú stretávať v pozícii moderátorky hlavnej spravodajskej relácie,“ uviedol oficiálny dôvod riaditeľ Centra spravodajstva a publicistiky Markízy Michal Kratochvíl.

Puškárová by sa však v budúcnosti mala vrátiť k moderovaniu veľkých spravodajských špeciálov Markízy či mimoriadnych vysielaní.

„Naďalej s ňou však počítame aj pri moderovaní mimoriadnych relácií pri príležitosti významných slovenských i svetových udalostí,“ dodal Kratochvíl.

Čítať viac...
Nahor