Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: IG Zlatica Puškárová

Aktuality

Puškárovej návrat na obrazovky: Po špeciále s Čaputovou dostane na Markíze vlastný projekt!

Moderátorka sa vráti do televízneho vysielania už dnes, potvrdila exkluzívne informácie Mediaboom.sk. Profilový rozhovor s končiacou prezidentkou bude len začiatok. 

Markíza ohlásila návrat svojej najväčšej tváre spravodajstva na obrazovky.

Už v novembri 2023 sa z nich vytratila Zlatica Švajdová Puškárová, ktorá si do kresla Televíznych novín sadla po štvormesačnej vo februári tohto roka – no iba na jeden deň. Odvtedy vo vysielaní opäť chýbala.

Po ďalších štyroch mesiacoch sa moderátorka pripravuje na ďalší návrat.

Tentokrát však nezasadne na svoje dlhoročné miesto moderátorky správ, ale naznačí, čomu sa, okrem iného, bude venovať na Markíze už čoskoro.

Markíza tento piatok 14. júna odvysiela v rámci večerných Televíznych novín špeciálny 15-minútový bilančný rozhovor s prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou, a to na deň pred odovzdaním úradu novozvolenému prezidentovi Petrovi Pellegrinimu.

Rozhovor povedie práve Puškárová.

„Teším sa, že budem realizovať rozhovor s pani prezidentkou Zuzanou Čaputovou v posledný deň v jej úrade. Moderovala som prezidentské voľby, ktoré vyhrala ako prvá žena v histórii Slovenska, rovnako jej inauguráciu a desiatky rozhovorov počas jej funkčného obdobia. Bola prezidentkou krajiny v čase najväčších kríz na domácej aj medzinárodnej scéne a takisto sa tešila vysokej dôveryhodnosti verejnosti,“ uviedla moderátorka.

Pre Puškárovú nie sú podobné rozhovory žiadnou novinkou.

Markíza sa do nich aj v rámci Televíznych novín pustila napríklad v období pandémie covidu, kedy sa priamo v živom vysielaní spravodajstva vystriedali úradujúca prezidentka, premiér aj minister zdravotníctva. Viedla ich práve Puškárová. Tá má zároveň mnohoročné skúsenosti aj z politickej diskusie Na telo, volebných debát či volebných vysielaní.

Rozhovor s prezidentkou Čaputovou je však pre Puškárovú iba začiatok.

Potvrdila vlastný projekt

Moderátorka sa po viac ako pol roku naplno vracia do pracovného procesu, keď ukončila dlhodobú práceneschopnosť.

Potvrdila to už aj na sociálnych sieťach. „Už nie som PN. Ďakujem lekárom za starostlivosť, do bodky sa naplnili ich predpovede, že respiračné komplikácie môžu trvať aj pol roka,“ napísala koncom mája.

Zároveň ohlásila realizáciu „nápadu“, o ktorom dodnes nechce hovoriť viac.

„Už čoskoro sa môžete tešiť na niečo veľmi zaujímavé,“ ohlásila Puškárová pred dvomi dňami na Instagrame na pracovnej ceste smerom do Prievidze.

Portál Mediaboom.sk už začiatkom júna exkluzívne informoval, že sa má Zlatica Švajdová Puškárová intenzívne pripravovať na realizáciu svojej vlastnej novinky v Markíze. Objaviť sa má opäť v polohe moderátorky spovedajúcej hostí.

Nepôjde však o diskusný formát, ktorý už sama vylúčila. Zároveň sa neplánuje vrátiť k moderovaniu politiky.

Autorskú novinku v Markíze po prvýkrát otvorene potvrdila aj samotná Puškárová.

„Intenzívne pracujem na vlastnom autorskom projekte, ktorý predstavím už čoskoro,“ uviedla vo vyjadrení pri príležitosti návratu do vysielania Markízy.

Práve na tomto projekte mala moderátorka pracovať v rámci pracovnej cesty.

Čítať viac...
Nahor