Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Prežije dvojbodka Rezníka? RTVS upravila prvé logá svojich hlavných okruhov!

O zmene grafiky RTVS riaditeľ telerozhlasu hovoril už minulé leto, spustenia sa dosiaľ nedočkala.

Takto pred rokom generálny riaditeľ verejnoprávneho rozhlasu a televízie, Jaroslav Rezník, potvrdil, že dôjde k vizuálnej zmene RTVS. Týkať sa má loga inštitúcie, staníc, ale tiež ich grafiky a identity.

„Nielen logo, všetko,” uviedol v lete 2020 v rozhovore pre Denník N k otázke, či pre RTVS nechal urobiť nové logo.

Zároveň pritom potvrdil, že zmeny sú hotové a pripravené na nasadenie. Ich predstavenie podmienil spustením športového kanála, ktorý sa štartu na poslednú chvíľu nedočkal ani do tohtoročnej olympiády. „Áno, je pravda, že sme ho chceli urobiť pri príležitosti spustenia športového kanála. Máme ho hotový,“ dodal k novému vizuálu.

Jednou z hlavných otázok pripravenej novej grafiky RTVS a avizovanej zmeny lôg bolo, či súčasné vedenie odstráni v logách dvojbodku.

Tú v minulosti najvýraznejšie kritizovali predstavitelia Slovenskej národnej strany, ku ktorej má mať Rezník blízko.

Podľa prvých náznakov to však minimálne nateraz vyzerá, že národný šport v redizajnovaní loga verejnoprávnej televízie, miesto skvalitňovania jej obsahu, nemusí pre dvojbodku znamenať jej definitívny koniec.

To, že s ňou môže RTVS ďalej rátať, naznačil už začiatkom júna plánovaný ostrý štart športového kanála, pre ktorý mala televízia pripravenú aj vizuálnu kampaň.

Logo stanice RTVS Šport zaradenej do služby operátora UPC v čase testovacieho vysielania

Jej súčasťou bolo tiež logo kanála vyobrazené s tradičnou dvojbodkou a taktiež v súčasnej grafike s aktuálnym korporátnym fontom telerozhlasu. Spustenie športovej stanice bolo následne pár hodín pred naplánovaným štartom zastavené.

Vizuálnou zmenou zároveň iba v týchto dňoch prešli logá rozhlasových okruhov RTVS, ktoré dostali kompaktnejšie usporiadanie.

Aj nové logá verejnoprávnych rozhlasových staníc pracujú s typickou dvojbodkou, ktorú miesto potláčania do úzadia ešte viac využívajú v kombinácii s názvami okruhov. Za tip ďakujeme čitateľovi Lukášovi.

Nové logá rozhlasových okruhov na webe RTVS od augusta

Doterajšia podoba lôg rozhlasových staníc

RTVS tak aj pri novo predstavených vizuáloch staníc, s ktorými by mala chcieť pracovať dlhodobo, využíva dnes už typický symbol dvojbodky, ktorý verejnoprávnu inštitúciu odlišuje od konkurencie a prináša jej hravé možnosti využitia aj v televíznej grafike.

Nekonečné naťahovanie s predstavením športovej stanice RTVS aj novej vizuálnej identity telerozhlasu naďalej pokračuje.

RTVS však pri príležitosti 95. výročia rozhlasu a 65. výročia televízie pripravila nové televízne aj rozhlasové jingle, ktoré doplní na jeseň aj špeciálnym programom.

Čítať viac...
Nahor