Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Prestížne ocenenia Emmy 2013 rozdané, Michael Douglas poďakoval žene Catherine

V poradí už 65. ročník udeľovania cien Emmy spoznal svojich víťazov. Po prvý raz v kariére získal prestížnu sošku Jeff Daniels, ktorý triumfoval v kategórii Najlepší herec v dramatickom seriáli (The Newsroom) či Michael Douglas, ktorý sa dočkal víťazstva v kategórii Najlepší herec v miniseriáli či vo filme za životopisnú snímku Liberace (Behind the Candelabra). Snímka získala celkovo ďalšie dve sošky, za Najlepšiu réžiu a taktiež za Najlepší miniseriál alebo film. Michael Douglas pri svojej ďakovnej reči nezabudol ani na svoju manželku Catherine Zeta Jones a to napriek tomu, že ich rozvod je v médiách témou číslo jeden.

Za Najlepší dramatický seriál bol vyhlásený Perníkový tatko (Breaking Bad), pre ktorého získala cenu aj Anna Gunn v kategórii Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe dramatického seriálu. Hlavný predstaviteľ Perníkového tatka, Bryan Cranston, získal pri tom vďaka výkonu v tomto seriáli ocenenie Emmy trikrát po sebe (2008 – 2010) ako Najlepší herec v dramatickom seriáli. Tento rok si Emmy za hlavné úlohy v dramatických seriáloch odniesli spomínaný Jeff Daniels (The Newsroom) a Claire Danes (Homeland). Najlepším komediálnym seriálom sa stala Moderná rodina. Kategóriu moderátorov a moderátoriek reality šou a televíznych súťaží ovládli Heidi Klum a Tim Gunn z Project Runway.

Veľkolepým večerom Emmy Awards z losangeleského Nokia Theatre sprevádzal herec Neil Patrick Harris známy napríklad zo seriálu How I Met Your Mother či aktuálneho filmového hitu Šmolkovia 2. Udeľovanie cien dosiahlo rekordnú sledovanosť, prenos sledovalo najväčší počet divákov od roku 2008. Ich celkový počet bol 17,6 milióna Američanov, čo predstavuje vysoký 33-percentný nárast oproti minulému roku. Kompletný zoznam víťazov a nominácií 65. ročníka Emmy Awards nájdete TU.

Čítať viac...
Nahor