Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV JOJ

Pikošky

Prekvapivé posily v Nemocnici: Po hviezde Dunaja nastúpi miláčik z Oteckov a Tvojej tváre!

Do hlavného večerného seriálu Joj nastupujú ďalšie tváre, televízia potvrdila príchod herečky z konkurenčného hitu.

Rozširovanie hereckého osadenstva Nemocnice pokračuje.

Iba pred pár dňami sme informovali o vytratení sa herca Juraja Loja z  jojkárskeho seriálu, ktorý patril k hlavným hereckým posilám na začiatku jesene 2023.

Do rozbehnutého deja vstupoval v auguste minulého roka spoločne s ďalšími výraznými menami ako Ľuboš Kostelný, Robo Jakab či Barbora Švidraňová. V Nemocnici nahradili hneď viaceré pôvodné tváre, ktoré šli postupne do úzadia či skončili úplne.

Loj mal skutočne zo seriálu zmiznúť pre zaneprázdnenosť po kývnutí na ponuku tancovať v markizáckom Let´s Dance.

To už Nemocnicu o jednu výraznú hereckú tvár pripravilo, keď takto pred rokom kvôli účinkovaniu v tanečnej šou opustil seriál Richard Autner. Späť do Jojky, v ktorej po výpravných Slovanoch dostal rovno hlavnú hereckú rolu, viac nezamieril a upísal sa seriálovým projektom Markízy. V prípade Juraja Loja by ale jeho budúcnosť po skončení šou mohla vyzerať inak.

Joj sa však i tak musela vysporiadať s ďalšou stratou jednej z nosných seriálových tvárí.

O to viac, že iba krátko pred Lojom v seriáli skončila aj ďalšia minuloročná herecká posila Dominika Morávková-Zeleníková a pre zdravotné problémy v seriáli neúčinkuje ani Petra Vajdová.

 


Jojka s hereckým úlovkom: Do Nemocnice zlákala populárnu tvár konkurenčného Dunaja!Čítajte →

Vlna nových tvárí

Do Nemocnice tak v ostatných týždňoch začali pribúdať ďalšie nové mená.

Tvorcovia predstavili novú doktorku Alicu, ktorá hrá Dominika Richterová, prednedávnom uvoľnené miesta v hereckej zostave doplnil aj Juraj Ďuriš, ktorý hrá ďalšieho nového doktora Alexandra Vlka. To však napokon zďaleka nebude všetko.

Ako sme tento víkend informovali, Joj mala tiež zlákať bývalú výraznú herečku Dunaja, k vašim službám Máriu Schumerovú. V dobovom seriálu stvárňovala zavraždenú postavu Johanky.

Herečka je známa najmä z projektov Markízy – okrem Dunaja totiž niekoľko sezón účinkovala v dennom seriáli Oteckovia. Stvárňovala v ňom čašníčku Lenku. Objavila sa tiež v komediálnom seriáli Chatári, predtým si ale zahrala rovnako v jojkárskej komediálnej sérii Delukse. Filmový debut zažila vo filme Sviňa.

Jojka príchod Schumerovej do Nemocnice oficiálne potvrdila. Zahrá si v nej psychiatričku Mirku Rybárovú.

Do deja ale nevstúpi sama.

Po jej boku do osadenstva seriálovej Nemocnice sv. Martina nastupuje nový lekár Dávid Slamka, ktorý bude priateľom Mirky Rybárovej. Špecializuje sa ako pediater a chirurg.

Dávida Slamku pritom bude stvárňovať ďalšia populárna tvár z obrazovky Markízy herec Dávid Hartl.

Nový pár v Nemocnici Mária Schumerová a Dávid Hartl

Ako sme už uviedli, Mária Schumerová by mala do deja vstúpiť najbližší týždeň. S ňou by sa mal začať v Nemocnici objavovať tiež Hartl ako jej seriálový priateľ.

Aj Dávid Hartl hral niekoľko sezón v dennom seriáli Oteckovia, diváci si ho pamätajú ako učiteľa Eda. Ovládol tiež 5. sériu celebritnej šou Tvoja tvár znie povedome, v neskoršej fáze vysielania rozšíril tiež zostavu skeč šou Kredenc.

Výrazné boli ale aj jeho filmové role – či už v trileri Únos, v ktorom stvárnil zavraždeného Roberta Remiáša, alebo v televíznom filme Jozef Mak, kde hral ústrednú postavu.

Jojka však v krátkom čase avizuje príchod až piatich nových hrdinov. Prinášame vám ich prehľad.

Päť nových postáv v Nemocnici

Pediater, chirurg Dávid Slamka (Dávid Hartl)

Milý, láskavý, spravodlivý, rozumný, ochotný, ústretový. To všetko je chirurg Dávid Slamka.

Dobrý kamarát, ochotný kolega, spoľahlivý partner. Dávid má všetky superlatívy a je to presne ten muž, ktorého si každá. matka želá pre svoju dcéru. Jediné, čo Dávidovi chýba, je vášeň.

Ako s ním a s jeho charakterom zamáva stretnutie so ženou, na ktorú by najradšej zabudol? A ako to slušný Dávid ustojí?

Psychiatrička Mirka Rybárová (Mária Schumerová)

Dávidova priateľka Mirka je rovnako skvelá a spoľahlivá baba do voza i do koča.

Dávida pozná od detstva, vie, že sa na neho môže vo všetkom spoľahnúť a predstavuje si, aký pokojný a rozumný život bude vedľa neho mať. No aj jej chýba dobrodružstvo, ktoré si musí vyskúšať.

Pod idylickým vzťahom Dávida a Mirky sa doslova zatrasie zem a my budeme s napätím sledovať, či to ustoja.

Sestrička Lea Vychodilová (Katarína Šafaříková)

Nežná, láskavá a ústretová Lea je všetkým od začiatku podozrivá. Prečo?

Zdá sa, že je priateľka Rity Bílej, ktorá si mu aj vzala pod ochranné krídla. Lei tak kolegovia automaticky pripisujú Ritine vlastnosti a striehnu, kedy koho podrazí. Lea má pred sebou dlhú cestu, ako nie len lekárom a sestrám, no predovšetkým sama sebe dokázať, kým v skutočnosti je.

Sestrička Johana Hrnčiarová (Janka Balková)

Kde sa vzala, tu sa vzala divoká a neskrotná rebelka – sestrička Johana.

Vpadne do nemocnice skutočne ako s čistého neba. No my poznáme jej zázemie aj dôvod. Vychoval ju chlap, ktorý sedí v base kvôli nekalým podnikateľským praktikám a chorá matka. Práve tá jej prezradí tajomstvo z minulosti, po ktorom Johana pátra.

Matka má však psychické problémy a výpadky pamäte. Čo z toho, po čom Johana pátra, je pravda a čo len matkin výmysel?

Chirurg Alexander Vlk (Juraj Ďuriš)

Doktor Vlk je lovec a predátor.

Miluje nebezpečné strategické hry, v ktorých uštve svoje obete. Jeho prvou výzvou sa stáva Denisa, Vlk však netuší, že má pred sebou veľmi zdatnú protivníčku, ktorá sa ho nezľakne.

Napriek jeho neskrotnej povahe všetkých prekvapí, že pokiaľ ide o pacientov, Vlk je vždy profesionálom na 100 percent a nečakaným parťákom na sále.

Foto, text profilov: TV JOJ

Čítať viac...
Nahor