Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV Markíza

Pikošky

Ďalší herecký odchod kvôli Let´s Dance! Vráti sa ešte Loj do jojkárskeho seriálu?

Juraj Loj mal v týchto dňoch skončiť v Nemocnici skutočne kvôli záväzkom v konkurenčnej Markíze, vlani rovnaká situácia viedla k úplnému odchodu ústrednej hereckej tváre zo seriálu.

Joj v uplynulých týždňoch riešila podobnú situáciu ako pred rokom.

Vlani sa v zostave 8. série tanečnej šou Let´s Dance objavil herec Richard Autner, ktorý rok a pol predtým získal hlavnú úlohu v úspešnom seriáli Joj Nemocnica. Patril k jej najväčším hviezdam, a to v čase, kedy nemocničný seriál suverénne dominoval televíznemu vysielaniu a bol pravidelným lídrom na trhu.

Príchod Autnera do Markízy bol prekvapením.

Herec sa navyše pre intenzívne skúšky na nedeľné prenosy tanečnej šou z Nemocnice vytratil a už vtedy naznačoval, že by sa do seriálu vrátiť ani nemusel.

Napriek tomu sa o pár mesiacov neskôr začalo špekulovať, že sa plánuje návrat jeho postavy do deja.

To sa napokon realitou nestalo. Autner zakotvil natrvalo v Markíze a zapojil sa do nakrúcania denného seriálu Mama na prenájom. Zahral si tiež v dramatickej sérii Zrada.

Vypísaný zo scenárov

Joj po roku zažila déjà vu.

Markíza si tentoraz do 9. série Let´s Dance vyhliadla herca Juraja Loja, ktorý sa stal jednou z hlavných tvárí Nemocnice od augusta 2023.

Ako sme informovali, jeho postava doktora Juraja Révaya sa však vo štvrtok 14. marca nečakane rozlúčila so svojimi kolegami a herec Juraj Loj sa odvtedy v Nemocnici neobjavil.

Potvrdiť sa mali informácie Mediaboom.sk, keď dôvodom odchodu má byť skutočne účinkovanie herca v tanečnej šou Let´s Dance.

Celotýždenné skúšky sú popri iných povinnostiach pre hercov časovo náročné, tvorcovia jojkárskeho seriálu tak na angažovanie Loja do tanečnej šou museli zareagovať vypísaním postavy Juraja Révaya.

Jojka s ním počíta

Jej koniec v deji prebehol rýchlo.

Došlo k nemu až v závere nateraz poslednej časti Juraja Loja v Nemocnici, kedy sa doktor Révay rozhodol odcestovať za svojou láskou na opačný koniec Slovenska.

Tvorcovia tak nezvolili žiadny radikálny spôsob „upratania“ postavy a dvere na prípadný návrat nechali otvorené dokorán.

Dôvodom má byť fakt, že televízia a herec iba prerušili spoluprácu.

K odchodu Loja zo seriálu malo dôjsť po dohode, pričom aj samotná televízia už naznačuje, že môže byť len dočasný.

„Postava, ktorú stvárňoval Juraj Loj, načas opustila dej seriálu Nemocnica. Doktor Juraj Révay odišiel za láskou do Popradu, za doktorkou Hanou Turčanovou, ktorú stvárňovala Dominika Morávková a jej dcérkou Elenkou,“ uviedla PR manažérka televízie Katarína Nosková.

Ako sa mu darí v Let´s Dance

Juraja Loja a Richarda Autnera nespája iba odchod z Nemocnice kvôli Let´s Dance, ale aj podobná pozícia na začiatku ich pôsobenia v šou.

Takto pred rokom Autner v úvode 8. série Let´s Dance zažiaril, keď patril medzi hlavných favoritov súťaže. Prvé a tretie kolo 8. série v bodovaní porotcov rovno vyhral, v druhom kole bol na druhej bodovanej priečke.

Neskôr sa však medzi mužskými účinkujúcimi miláčikom publika stal Vratko Sirági, ktorý do šou vstúpil ako náhradník za Máriu Čírovú. Autner vypadol v 8. kole, tesne pred semifinále, Sirági to dotiahol do finálového prenosu a obsadil celkovú 3. priečku.

Lojovi sa v prvých kolách šou taktiež darí.

V súčasnej 9. sérii vyhral v bodovaní druhé kolo, v ďalších dvoch doterajších prenosoch skončil v porotcovskej tabuľke na treťom mieste. Už v prvom prenose sa o ňom hovorilo ako o adeptovi na finále.

Čítať viac...
Nahor