Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV JOJ

Aktuality

Poznáme prvé seriály roka 2024: Jojka vyrukuje s novinkou z raja dovolenkárov!

Odhaľujeme januárové plány najsledovanejších televízií.

Aj keď len do vianočných sviatkov ostávajú stále necelé dva týždne, televízie už teraz dolaďujú detaily na rozbehnutie budúcoročnej jarnej sezóny.

Na rozdiel od minulých rokov plánujú najmä Markíza a Joj svoje hlavné sezónne programy uvádzať postupne. Kým tento rok televízie vyťahovali svoje nosné dlhodobé seriály Nemocnica a Dunaj, k vašim službám už v druhý januárový týždeň, nateraz sa zdá, že sa tak stane skôr ku koncu januára.

Svoje ďalšie budúcoročné investície by k tomu mohli smerovať až k príchodu hlavnej časti jari vo februári či marci. Práve vtedy sa naplno rozbiehajú kampane zadávateľov reklamy.

V ponovoročných plánoch napríklad nefiguruje najsledovanejší seriál tohto roka.

Ešte o dva dni skôr ako Dunaj a Nemocnica sa tento rok na obrazovky dostala miniséria Iveta, ktorá ťažila z kampane práve počas vianočných sviatkov a v týždni po Novom roku, kedy sú pri obrazovkách masy televíznych divákov.

Iveta priniesla Jojke mimoriadnu sledovanosť, ktorú doteraz žiadny tohtoročný seriál neprekonal – všetkých 8 častí však odvysielala ešte v mimosezónnom období, kedy sú televízne kampane lacnejšie.

Joj už nakrútila 2. sériu Ivety, ktorá ponúkne rovno 10 častí, pričom sa zdá, že si s ňou počká až do obchodne atraktívnejšieho obdobia. V januárových plánoch s ňou totiž nepočíta.

Naopak, ako prvé sa na obrazovky vrátia podvečerné programy.

Všetky tri najsledovanejšie televízie plánujú nadviazať na jesennú štruktúru, nepripravujú tak žiadne zmeny.

Do vysielania sa tak vrátia denný seriál Mama na prenájom, kuchárska reality šou Bez servítky a súťažná relácia Všade dobre, doma naj, ktoré zhodne odštartujú v pondelok 8. januára.

Televízie zároveň chystajú seriálové novinky, ktoré uvedú hneď skraja januára. Pozrite si ich prehľad.

Čas nádejí

Na lepšie obchodné obdobie už roky nečaká RTVS, pre ktorú doteraz príjmy z reklamy neboli kľúčové.

Všetko môže zmeniť plánované okresanie financovania verejnoprávnej televízie a rozhlasu zo štátneho rozpočtu, ktoré si má telerozhlas kompenzovať napríklad aj navýšením reklamných príjmov.

Nateraz však RTVS opäť plánuje všetky svoje kľúčové jarné programy spustiť skraja nového roky.

Platí to aj o najväčšej seriálovej premiére jari roka 2024.

Niekoľko rokov verejnoprávna televízia pripravovala 8-dielnu rodinnú dobovú ságu Čas nádejí, ktorá na obrazovky prichádza v čase dominujúceho úspechu dobovej série Dunaj, k vašim službám. Práve od tejto vlny si veľa sľubujú aj v RTVS, keď je novinka posadená do podobného obdobia a zachytí výrazne viac dejinných udalostí.

Ako už tradične RTVS svoj nový pôvodný seriál nasadí na posledný večer v týždni, výpravnú dobovku Čas nádejí odštartuje v nedeľu 7. januára o 20:30.

Viac o novom seriáli nájdete v tomto článku.

Na vlnách Jadranu

S novým pôvodným seriálom aj na začiatku budúceho roka vyrukuje Joj.

V stredu 10. januára o 20:40 plánuje odštartovať spoločnú novinku s českou televíziou Prima Na vlnách Jadranu. Ide o krátky seriálový projekt, ktorý dostal 6 epizód.

Joj tak nadviaže na tohtoročné uvedenie uzavretej minisérie hneď skraja januára, tentoraz ale staví na krimi žáner.

Jojka od konca tohto roka prišla pri uvádzaní svojich seriálov s novinkou a po vzore Primy ich najprv v niekoľkomesačnom predstihu uvádza na svoju videoplatformu JOJ Play. Diváci si tak kompletný seriál Na vlnách Jadranu môžu pozrieť už teraz v platenej sekcii.

„Český policajt a bývalý potápač Jan Zach prichádza v letnej sezóne do Chorvátska, aby pomohol pobrežnej polícii a zapojil sa do záchranných prác. S mladým kolegom Edom Vopěnkom riešia bežné problémy českých turistov na prímorskej dovolenke a pomáhajú chorvátskej polícii vyšetrovať prípady na mori, na lodiach, v prístavoch i na pevnine, kde dochádza ku krádežiam a iným zločinom. Zároveň by rád uzavrel svoju minulosť a pochoval tajomstvo, ktoré si so sebou priniesol z domova,“ predstavuje novinku Joj.

Seriál je voľným pokračovaním českej minisérie Pod hladinou, ktorú Joj vysiela vo štvrtky po Na hrane.

V seriáli si zahrali Matěj Hádek, Natalia Germani, Maroš Kramár, Sebastian Cavazza, Adam Ernest, Sara Sandeva, Anna Šišková, Veronika Lapková, Ondřej Kubina, Sandra Nováková, Václav Vydra nejml. či Kristijan Ugrina.

Viola

Joj uprostred zimy staví hneď na dva seriály z dovolenkového prostredia.

Rovno do prime-time si to namieri aj akvizičná talianska 12-dielna miniséria Viola, o ktorej sme prednedávnom informovali v tomto článku. Jojka ju plánuje vysielať od 9. januára v utorky a štvrtky o 20:40.

Na svoje si prídu aj priaznivci tureckých seriálov, keď si postavu policajného vyšetrovateľa strihol turecký herec Can Yaman. Slovenským divákom je dobre známy z telenovely vysielanej na Doma S hlavou v oblakoch, kde stvárnil taktiež hlavnú postavu Cana.

„Viola Vitaleová prichádza z Paríža do Palerma hľadať svojho otca, ktorého nikdy nepoznala. Pri práci novinárky, ktorá píše o miestnej kriminalite, sa zoznámi s inšpektorom Francescom Demirom. Kým Viola je dôverčivá a optimistická, detektív je jej pravý opak, nikomu neverí a z času na čas porušuje pravidlá. Pri vyšetrovaní vraždy, do ktorej sa Viola nechtiac zapletie ako podozrivá, sa však ukáže, že obaja sú rovnocennými partnermi a môžu si pomáhať. Obaja začnú spolupracovať pri vyšetrovaní nových prípadov vrážd. Viola má však ešte jedno tajomstvo, vlastne dve…“

Mama na prenájom 3

Ako sme už informovali, v rovnakom týždni Markíza vráti do vysielania podvečerný seriál Mama na prenájom.

Novú 3. sériu plánuje odštartovať od pondelka 8. januára o 17:55, pričom na začiatku roka pôjde o jediný premiérový seriál v štruktúre televízneho lídra.

Tvorcovia na konci tohtoročného vysielania naznačili prvé témy, na ktorých bude nová séria stáť.

Pokým 2. séria bola postavená na návrate pravej Hankinej mamy, nadchádzajúca 3. séria môže svoj motív ťahať na otázke, kto je Hankiným biologickým otcom.

Naďa a Martin sa totiž pokúšajú o spoločné dieťa, no ich úsilie narazilo na nečakané výsledky testu plodnosti – Martinove šance na prirodzené splodenie dieťaťa sú minimálne. Nejde však o nový problém a je tak viac ako otázne, či je Hanka skutočne jeho dcérou…

Otvorený ostal zdravotný stav Zuzany, ktorej sa vrátil intenzívny kašeľ. Nakoľko v minulosti bol predzvesťou vracajúcej sa rakoviny, začína mať veľké obavy. Tie si nepripúšťa Dušan, ktorý Zuzanu po druhýkrát požiada o ruku. Tá ostala ako obarená…

Veľkou témou v úvode nových častí bude zároveň zdravotný stav Adely. Po tom, čo žiarlivý Dávid poškodil brzdy na aute Borisa Rusnáka, dvojica havarovala na diaľnici, pričom v kritickom stave ostala práve Adela…

Čítať viac...
Nahor