Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Jojka vytasí novinku s tureckou hviezdou telenovely Doma! Nástupcu môže dostať 911

Televízna dvojka nakupovala výrazné akvizičné seriály, uviesť ich môže v najbližších mesiacoch rovno na hlavnej stanici.

Jojka pripravuje pre budúci rok kanonádu nových pôvodných seriálov, ktorú môže ešte umocniť viacerými seriálovými premiérami zo zahraničia.

Televízia už v tomto roku začala do večerného programu dopĺňať seriálové akvizície, častejšie však zo susedného Česka. V roku 2024 už môže siahnuť aj po viacerých novinkách z ďalších krajín.

Jedným z nich by mal byť pozitívne hodnotená nórska kriminálka Wisting (Wisting, 2019-2022), ktorá sa radí do populárneho žánru nordic-noir. Zo seriálu vznikli celkovo tri série a celkovo 18 epizód, vysielal sa v rokoch 2019 až 2022.

Nórsky seriál Wisting je posadený do pobrežného mestečka Larvik a prelínajú sa ním dva príbehy. Po nájdení mŕtvoly ovdovelý vrchný inšpektor William Wisting zistí, že odtlačky prstov patria Američanovi, hľadanému sériovému vrahovi, ktorý je už viac ako 20 rokov na úteku. V reakcii na to vyšle FBI zvláštny tým na čele s agentkou Maggie Griffinovou, aby pomohli s vyšetrovaním.

Novinka pre divákov Doma

Jojka bude chcieť lákať aj skalných divákov romantických seriálov ženskej stanice Markízy.

Tá popri prevažne tureckých telenovelách najmä v minulosti siahala aj po produkciách z Talianska, odkiaľ Joj zakúpila odľahčenú slnečnú 12-dielnu kriminálku Viola (Viola come il mare). Vo svojej krajine mala premiéru minulý rok, v našich končinách ju už odvysielala Prima pod názov Barvy Palerma.

Na svoje si prídu aj priaznivci tureckých seriálov, keď si postavu policajného vyšetrovateľa strihol turecký herec Can Yaman. Slovenským divákom je dobre známy z telenovely vysielanej na Doma S hlavou v oblakoch, kde stvárnil taktiež hlavnú postavu Cana.

„Viola Vitale je okúzľujúca a veľmi príťažlivá mladá žena, ktorá odjakživa pracovala v obore módnej žurnalistiky. Jej život sa však od základov zmení, keď sa presťahuje z romantického francúzskeho Paríža späť do rodného hriešneho Palerma. Viola začne písať o kriminálnych prípadoch mesta, no a práve pri tejto príležitosti spoznáva charizmatického Francesca Demira, ktorý je síce svojský ale dobrák od kosti. Ich vzájomná spolupráca bude síce spočiatku náročná, ale časom sa všetko zmení…“

Dejom sa bude zároveň tiahnuť hľadanie Violinho otca, ktorého nikdy nepoznala a po návrate do rodného mesta začne s jeho pátraním.

Nasledovník 911?

S ďalšou výraznou novinkou sa môže Jojka pokúsiť nájsť nástupcu niekdajšieho hitu 911.

Ten je dodnes posledným, ktorý zvládol vysielanie v hlavnom vysielacom čase na obrazovke hlavnej Joj, kým ostatné seriály sa už museli presunúť do neskorších časov alebo na menšie kanály. Aj popularita 911 však postupom rokov stráca na sile a napriek vysielaniu v konkurenčne slabom letnom období s ostatnou sériou dosahoval priemerné výkony.

Joj to budúci rok skúsi s novým seriálom z podobného prostredia Kraj požiarov (Fire Country), ktorý mal premiéru na americkej stanici CBS v októbri minulého roka, vysielal sa plynule do mája. Doposiaľ ponúkol 22 epizód, pokračovať bude aj 2. sériou. Nasadzovanie aj počet častí je tak podobné ako v prípade 911.

Seriál rozpráva príbeh mladého trestanca, ktorý hľadá vykúpenie, a tak sa ako dobrovoľník zapojí do hasičského programu, aby si skrátil trest odňatia slobody. Umiestnený je do jeho rodného mesta, ktoré opustil s množstvom nevyriešených vzťahov a aj na miestnej hasičskej stanici stretáva bývalých priateľov.

Politický triler aj lekárska dráma

Jojka tiež nadviaže na aktuálny trend politických akčných trilerov, ktoré zažívajú úspech na streamovacích platformách.

Televízia siahla po už overenej staršej televíznej sérii Odstreľovač (Shooter), z ktorej v rokoch 2016 až 2018 vznikli tri série a celkovo 31 častí.

„Bob Lee Swagger je elitný odstreľovač námornej pechoty vo výslužbe. Do akcie sa znovu vracia, keď ho jeho bývalý nadriadený kapitán Isaac Johnson požiada o pomoc. Johnson teraz pracuje pre tajnú službu a má na starosti zabezpečiť bezpečnosť behom stretnutia amerického a ukrajinského prezidenta v Seattli. Swagger by mal skontrolovať všetky miesta, aby na prezidenta nemohol nikto zaútočiť, no, žiaľ, nedokáže tomu zabrániť. Okamžite sa stáva hlavným podozrivým, ale aj obeťou spiknutia. Zisťuje, že Johnson z neho chce spraviť obetného baránka, a tak mu nezostáva nič iné, len sa dať na útek. Swagger musí odhaliť zákerné spiknutie a chytiť skutočných vrahov, aby sa mohol vrátiť k manželke a dospievajúcej dcére,“ popísala začiatok seriálového príbehu česká Prima.

Televízna dvojka kúpila pre budúci rok aj medicínsky seriál Dobrá doktorka (Good Sam), z ktorého pre rok 2022 vzniklo celkovo 13 epizód.

„Srdcová chirurgička Dr. Samantha Griffith sa stáva špičkovou chirurgičkou v nemocnici Lakeshore Sentinel Hospital po tom, čo jej šéf a otec Dr. Rob Griffith upadne do kómy. Jej život sa skomplikuje, keď sa jej otec prebudí z kómy a chce pokračovať vo svojej lekárskej práci, čo ale znamená, že na neho bude dohliadať Samantha.“ 

 

Čítať viac...
Nahor