Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Logo šou Zlatá maska. Zdroj: FTV Prima, koláž

Nové projekty

Joj s Primou tajne nakrútili svetovú novinku Zlatá maska! Odštartuje už v marci

Joj avizovala zakúpenie svetového formátu, odvtedy o ňom neprehovorila. Momentálne ho už chystá do vysielania.

Joj s nasadzovaním jarných noviniek neskončila. Po tom, čo hneď na začiatku januára spustila kľúčový nový seriál Nový život, ktorý v hlavnom vysielacom čase vysiela, nateraz so stabilnými číslami medzi 7 – 8 ratingami, trikrát do týždňa, a na február a marec naplánovala spustenie dvoch kratších sérií Bola raz jedna škola a Jenny, uvedie nakoniec aj nový ťažiskový projekt.

Ako na konci minulého roka v brožúre pre klientov informovala, zakúpila aktuálne najnovší hit medzi veľkými televíznymi formátmi The Masked Singer, ktorý v priebehu prvých rokov od uvedenia zabodoval vo viacerých krajinách. Jeho prípravu avizovala na tento rok, k čomu nakoniec aj pristúpila.

Joj uvedie nový veľký talentový formát The Masked Singer ako ďalšiu nosnú federálnu šou s Primou. Kým v prípade ich najúspešnejšieho spoločného formátu Česko Slovensko má talent sa jeho príprava postupom rokov presunula viac na Slovensko a šou bola kľúčovou najmä pre televíziu z Koliby, v prípade ťažiskovej novinky pôjde o kľúčový formát oboch spolupracujúcich televízií.

Joj a Prima uvedú na Slovensku a v Česku formát The Masked Singer pod názvom Zlatá maska. Jeho prípravu začali tajne tento mesiac, pričom nakrúcanie neprebieha ani v jednej z našich krajín. Televízie novinku vyrábajú u južných susedov v štúdiu v Maďarsku, kde sa tento formát po prvýkrát uviedol taktiež v tejto jarnej sezóne. Priniesla ho komerčná stanica RTL Klub, kde pri štarte zaznamenal mimoriadny úspech a stal sa s dosiaľ obomi odvysielanými vydaniami najsledovanejším programom celého týždňa s vyše miliónovým publikom.

Známe osobnosti v šou vystupujú ukrytí pod rôznymi maskami. Foto: FTV Prima

V našich končinách sa šou na obrazovky po prvýkrát dostane o mesiac. Joj a Prima oficiálne potvrdili, že s novinkou Zlatá maska počítajú od marca, pričom ju nasadia na piatkové večery. Šou odštartuje v piatok 20. marca. Potvrdzuje sa tým priestor, ktorý Joj v piatkové večery práve od tohto dátumu vytvorila, keď aktuálne vysielaný nový seriál Bola raz jedna škola vysiela od začiatku zdvojený a v tomto nastavení ho tak dovysiela 13. marca.

Šou Zlatá maska je spevácka celebritná súťaž, ktorá je v prvom rade postavená na známych súťažiacich osobnostiach, ktorých identitu však diváci nepoznajú. V šou vystupujú preoblečení v rôznych maskách, ktoré im patria v priebehu celej súťaže, pričom úlohou divákov aj porotcov programu je prísť na to, kto sa pod maskou skrýva. Pod maskami môže byť ktokoľvek, od spevákov cez hercov až po prekvapenia ako športovci či iné známe tváre, od ktorých by diváci spevácke výkony neočakávali.

Prima už na tlačovej konferencii k jarnej sezóne odhalila detaily ohľadom zloženia moderátorských a porotcovských miest. Prekvapením je najmä meno moderátora, keď sa do Joj po piatich rokoch vracia Martin „Pyco“ Rausch. Ten len vlani definitívne potvrdil odchod z vlajkového programu Markízy Tvoja tvár znie povedome, kde sa o jeho zámeroch stiahnuť sa zo šou hovorilo už sezónu predtým, pričom následne sa z obrazoviek stiahol. Medzičasom tak prestúpil späť do Joj, v ktorej predtým taktiež strávil päť rokov. V roku 2010 ho zlákala moderovať nový projekt Česko Slovensko má talent, púť na obrazovke Joj ukončil v roku 2015, kedy ho stiahla Markíza späť do Superstar.

Pyco sa po piatich rokoch vracia do Joj, bude tvárou už tretieho nového nosného televízneho formátu po sebe. Foto: FTV Prima

V roli porotcov, resp. akýchsi hádačov, sa v šou Zlatá maska predstaví hneď niekoľko česko-slovenských tvárí. Súčasťou programu na tomto mieste budú napríklad Michal Hudák, Jiřina Bohdalová, Libor Bouček, Marta Jandová, Celeste Buckingham, Andrea Verešová alebo Jakub Prachař, ktorý sa tak po rokoch opäť stretne v jednom televíznom projekte so svojou moderátorskou dvojičkou Pycom. Spoločne odmoderovali štyri ročníky Česko Slovensko má talent alebo galavečer Slávik.

O formáte The Masked Singer
Masked Singer je jedinečná spevácka súťaž, v ktorej sú celebrity zamaskované od hlavy po päty, pričom ich identitu pred ostatnými súťažiacimi, porotcami a divákmi v štúdiu zakrývajú veľkolepé kostýmy a celo-tvárové masky. Jednotlivé maskované celebrity sa odhalia a zložia svoje masky až po svojom vyradení.    

Čítať viac...
Nahor