Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Nové projekty

Poznáme nové turecké seriály Doma pre rok 2022! Toto sú jej najväčšie seriálové ťaháky

Ženská stanica v tejto sezóne stratila s večernými telenovelami dych, v budúcom roku sa pokúsi pritiahnuť divákov späť.

Po Markíze či Joj sú známe plány pre budúci rok aj menšej ženskej stanice Doma, ktoré sa ostatné roky špecializuje na intenzívny nákup premiérových seriálov pre podvečerné vysielanie a prime-time.

Kým podvečere sa rozhodla stabilne stavať na lekárskych seriáloch, večere na jej stanici tradične patria telenovelám, ktorých nasadenie na 20:30 patrilo medzi kľúčové rozhodnutia budúceho úspechu stanice.

Zatiaľ čo mnoho silných večerných telenoviel má Doma za sebou, v tejto sezóne sa jej s premiérovými seriálmi nedarí už od podvečera.

Vlažné výkony dosahuje lekársky seriál Klinika Hope, ktorý sa hýbe na úrovni okolo 2 – 3 %, Doma zároveň už dlhšie drží sériu slabo výkonných premiérových tureckých telenoviel.

Spokojná nebola so sledovanosťou už jarného seriálu Spútaný motýľ, ktorý pred letom odsunula do neskoršieho času vytiahnutím vtedajšej novinky Meryem. Ani tá sa však o 20:30 neudržala a od konca leta ju Markíza presunula až na 22:30. Do noci ju v druhej polovici augusta vysunula hlavná jesenná novinka Dve tváre Istanbulu, ktorá však taktiež na Doma nezabrala podľa predstáv. Najvyššie sa hýbe v okolí 5 %, spravidla ale dosahuje podiely medzi 2 – 4 %.

Doma sa pokúsi slabú sériu hlavných telenoviel prerušiť budúcoročnými novinkami.

Kľúčovou novinkou pre ňu bude jedna z najnovších a aktuálne najúspešnejších tureckých sérií Láska na prenájom (Sen Çal Kapımı, resp. Love Is In The Air).

Novinka Láska na prenájom mala v domácom Turecku premiéru v roku 2020, kde sa dočkala celkovo dvoch sérií. Veľkým finále vyvrcholila v septembri tohto roka. Hlavné postavy v seriáli stvárňujú herci Hande Erçel, Kerem Bürsin a Bige Önal.

 


Dokedy na Doma pobežia Dve tváre Istanbulu? Poznáme plánovaný dátum veľkého finále!Čítajte →

Seriál sa od zväčša dramatickejších telenoviel líši svojím žánrom. Ide o romanticko-komediálnu sériu a priblíži sa tak skôr k známemu tureckému seriálu Láska na druhý pokus.

Seriál ponúkne celkovo vyše 150 častí, pričom vo vysielaní Doma pobeží približne 5 mesiacov.

Dej seriálu Láska na prenájom
Eda Yildiz je mladá krásna kvetinárka, ktorá sama investovala do svojho vzdelania. Tvárou v tvár musí čeliť problému, keď jej zrušia medzinárodné štipendium. Bez neho nebude môcť pokračovať v štúdiu a zostane jej iba maturita… Za všetko môže jeden muž – bohatý a atraktívny architekt Serkan Bolat. Serkan navrhne Ede, že jej štipendium vráti, keď bude dva mesiace predstierať, že je jeho snúbenica. Hoci Eda šokujúcu ponuku najprv odmietne, napriek svojej nenávisti k tomuto mužovi, je neskôr donútená Serkanov návrh prijať. Kým spoločne predstierajú, že sú zasnúbení, začne sa medzi nimi rozvíjať vášnivý a turbulentný vzťah. Pretože láska je zložitá a preto je taká úžasná…

Druhou budúcoročnou tureckou novinkou na Doma bude už dramatickejšia séria Sen Anlat Karadeniz (Lifeline).

V tomto prípade bude Doma stavať na silnom emotívnom príbehu, ktorý sama Doma opisuje ako jeden z najsilnejších posledného desaťročia.

Seriál rozpráva príbeh mladého dievčaťa, ktoré už ako 16-ročné otec vydal za bohatého muža, z ktorého sa vykľul psychopat. Kým ona sa snaží o útek a podporu nájde u odvážneho mladíka, on sa jej za každú cenu nechce vzdať.

Seriál Sen Anlat Karadeniz mal v Turecku premiéru začiatkom roka 2018 a vysielal sa do novembra 2019. Hlavné postavy stvárňujú Ulaş Tuna Astepe, İrem Helvacıoğlu, Mehmet Ali Nuroğlu, Sinan Tuzcu, Öykü Gürman.

Celkovo dramatická séria ponúkla rovno tri série, z ktorých by mala mať Doma k dispozícii až okolo 180 častí.

Dej seriálu Sen Anlat Karadeniz
Spoznajte príbeh Nefes, ktorú ako 16-ročnú vydal jej otec za bohatého Vedata a porodila mu syna Yigita. Jej manžel ju však fyzicky týra a ona sníva o úteku so svojím synom ďaleko od násilníckeho manžela. Všetky jej pokusy však končia ešte väčším násilím. Nefesin muž Vedat je totiž psychopat, ktorý ju všetkými možnými spôsobmi zneužíva, pretože ho Nefes nemiluje. Vždy vidí chybu na druhých a nikdy neprevezme zodpovednosť za svoje činy. V jednom okamihu sa ale Nefes nakoniec podarí utiecť a podporu nájde u mladého a odvážneho mladíka Tahira, syna rodiny, ktorá pochádza z oblasti Čierneho mora a zaoberá sa stavbou lodí. Tahir nemá rád rodinnú prácu, miluje však more, neznáša nespravodlivosť a nemá rád, keď ľudia trpia… Tahir sa tak stane Nefesiným a Yigitovým záchrancom. Ale Vedat sa svojej ženy a syna nemieni len tak ľahko vzdať…

Diváci Doma zároveň dlhodobo čakajú na pokračovanie a uzavretie populárnej telenovely Sila ženy.

Seriál mal na jej obrazovke premiéru v roku 2019, počas ktorej zaznamenal silný divácky úspech. V čase, kedy Doma odvysielala prvé dve série telenovely Sila ženy, mala od októbra 2019 premiéru aj finálová tretia séria, na ktorú si slovenskí diváci mali počkať do ďalšieho roka.

Doma pôvodne avizovala nasadiť 3. sériu Sily ženy do druhého polroka 2020, pričom jej nasadenie aj oficiálne potvrdila. Nakoniec ju do vysielania neuviedla.

Poslednú tretiu sériu Doma odkladá už druhý rok.

Markíza o jej nasadení dlhodobo mlčí, pričom vo vysielaní ju neplánuje ani naďalej. Telenovela Sila ženy sa neobjavila ani v jej plánoch pre rok 2022.

Doma zároveň už v minulosti avizovala vo vysielaní aj telenovely z Latinskej Ameriky, v plánoch pre budúci rok však nateraz so žiadnou novinkou nepočíta.

Markíza však tento rok nevylúčila, že zakúpi práva na kolumbijskú telenovelu Café con aróma de mujer (Káva s vôňou ženy), ktorá je novou verziou známeho seriálu Keď budeš moja.

Z podvečerných lekárskych sérií Doma potvrdila pokračovanie známych titulov.

Markíza zakúpila najnovšiu 6. sériu seriálu Chicago Med, pokračovať bude aj novými sériami príbuzného seriálu Chicago Fire. 5. sériu ponúkne seriál Dobrý doktor, so 4. sériou sa vráti tiež séria New Amsterdam.

Čítať viac...
Nahor