Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: Pavel Král, TV Markíza, TV Nova. Koláž Mediaboom.sk

Aktuality

Exkluzívne: Problémové prenosy Superstar sa blížia, Markíza a Nova našli pre šou unikátny priestor!

Televízie museli riešiť veľký otáznik, ako uzavrieť spevácku šou, ktorú čakajú živé prenosy, v súčasnosti im do karát nahráva postupné uvoľňovanie pravidiel, aj v rámci cezhraničného styku. Zároveň však naďalej nesmú nakrúcať s publikom, mohli nájsť riešenie.

Televízie po celom svete zastihla konorakríza mimo iného uprostred vysielania hlavných sezónnych šou, pri ktorých mnohokrát mali ešte stále rozbehnuté výroby či naplánované série priamych prenosov.

Nakoľko v rámci televíznych obrazoviek patrí Slovensko a Česko k vôbec najstriktnejším krajinám nielen čo do nosenia rúška ale aj rušeniu výrob, po svete tieto šou programy pokračujú, aj keď za sprísnených podmienok. Naďalej sa vysielajú dokonca aj priame prenosy, avšak bez divákov, pravidlom sú však chýbajúce rúška, no dodržiavanie 2 metrových odstupov medzi aktérmi. Chýbajúcu atmosféru bez divákov pritom nahrádzajú potlesky a smiechy púšťané zo záznamu, ktoré však v mnohom dokážu dosimulovať potrebnú kulisu.

Kríza zasiahla uprostred vysielania nosnej jarnej šou aj Markízu s Novou. Obe od februára vysielajú šiestu sériu federálnej Superstar, ktorá je navyše vôbec najúspešnejšou za poslednú polovicu dekády.

Obe televízie jasne potvrdili, že, napriek krízovým podmienkam, chcú Superstar dovysielať túto jar, aj keď predtočené majú len kastingové a divadelné epizódy a tradične rátajú so sériou živých finálových kôl.

Markíza s Novou si kúpili čas, keď oproti prvým plánom natiahli vysielanie zostrihových dielov o dva týždne. Pôvodne už o týždeň pôvodne avizovali vysielanie živých prenosov, no nakoniec sa tak stane až od 24. mája, no i tento termín sa blíži.

Najnovšie už pritom môže byť známe, ako sa obe televízie so situáciou vysporiadali. Zo zákulisia odzneli informácie o príprave štyroch možných scenárov ako Markíza s Novou tohtoročnú Superstar ukončia v závislosti od aktuálnych podmienok.

Tento rok by pritom finále Superstar nemuselo prebehnúť priamo z televízneho štúdia.

Markíza a Nova totižto budú tento rok vysielať Superstar aj zo známeho nočného klubu Epic Prague, v ktorom pripravili a nasvietili celé štúdio potrebné pre nakrúcanie šou. Za tip ďakujeme čitateľovi Erikovi.

Aj keď televízie vysielanie Superstar z nočného podniku mohli realizovať už skôr, môže im poskytnúť riešenie aj pre finálové časti.

Priestor je totiž ideálny pre potreby provizórneho riešenia živých kôl Superstar, keď sa ich navyše nebudú môcť zúčastniť diváci.

Priestor televíziám ponúka všetky potrebné možnosti

Nočný klub poskytuje priamo kompletné vybavenie, ktoré by televízie potrebovali pre prípravu štúdia na priame prenosy. Je plný menších aj veľkých LED obrazoviek, efektnej techniky, nasvietenia a dokonca aj prispôsobený na streamovanie či prenosy riadené z réžie. Markíza s Novou takto nemusia vynakladať veľké financie na prípravu vlastného štúdia a najmä v súčasnej kríze nechať množstvo ľudí takúto scénu postaviť.

Markíza a Nova budú tento rok Superstar vysielať aj z efektného priestoru nočného klubu v Prahe
Čítať viac...
Nahor