Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Markíza živé kolá Superstar ukončí expresne: Poznáme dátum finále šiestej série!

Markíza s Novou odvysielajú najmenej živých kôl v histórii Superstar.

Finále Superstar sa blíži. Markíza a Nova aktuálne vysielajú najúspešnejšiu sériu speváckej šou posledných piatich rokov, ktorej prípravu im však skomplikovala súčasná koronakríza.

Televízie už na prvú polovicu mája mali plánovať živé prenosy, ktoré však mali odsunúť predĺžením zostrihovej fázy šou, čím si zároveň mohli kúpiť čas na rozhodovanie, ako šou ukončiť a zároveň si počkať na prípadné priaznivejšie podmienky.

To sa im sčasti aj darí, keď sa opatrenia prijaté v dôsledku koronakrízy začínajú v oboch krajinách zmierňovať. Televízie čakajú už len posledné dve predtočené epizód, po ktorých majú priniesť priame prenosy. Pri tých naďalej platí, že budú musieť prebehnúť bez divákov, no televízie vo svete už ukázali príklady, ako sa s tým vysporiadať.

Markíza a Nova už mali rozhodnúť o definitívnom scenári, ako Superstar túto jar v ťažších podmienkach ukončia. Finálová fáza so živými kolami bude pritom najkratšia v celej histórii šou, keď odvysielajú najmenej priamych prenosov od príchodu Superstar na naše obrazovky.

Televízie rozhodli, že tento rok odvysielajú iba dva priame prenosy. Už na začiatku vyhodili semifinálové kolá, keď všetko vyraďovanie až do finálových kôl prebehne v predtočených SuperVýberoch. V minulej sérii v roku 2018 odvysielali dve živé semifinále a päť finálových kôl spoločne so Superfinále.

V šiestej federálnej sérii odvysielajú Markíza a Nova iba dve finálové kolá. To prvé je naplánované na nedeľu 24. mája, pričom už o týždeň neskôr 31. mája prebehne veľké finále Superstar. Víťaza tak vyhlásia televízie ešte tento mesiac.

Ako sme vás už informovali, televízie mohli nájsť unikátny priestor, v ktorom môžu priame prenosy prebehnúť. V zostrihoch zo SuperVýberu naznačili, že nakrúcanie prebiehalo aj v nočnom klube Epic Prague, ktorý televíziám poskytuje nielen veľký priestor ale aj všetko technické zabezpečenie pre veľkolepé aj efektné finále. Viac aj s ukážkami nájdete v tomto článku.

Čítať viac...
Nahor