Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Pikošky

Pandémia v Druhej šanci irituje divákov: Dôvod, prečo ju tvorcovia do deja zakomponovali!

Nová séria Druhej šance odštartovala ničivou vlnou covidu, viacerých divákov po dvoch vyčerpávajúcich rokoch jeho prítomnosť vyrušuje.

Aj v druhej polovici tohto roka je pravidelným najsledovanejším programom na Slovensku dramatický seriál Druhá šanca, ktorý len uplynulý pondelok zaznamenal nový televízny rekord.

Seriálu s Jánom Koleníkom sa podarilo dosiahnuť najvyšší podiel na trhu od začiatku vysielania, keď vystrelil až na úroveň 34,5 %, čím dovtedajší rekord prekonal o takmer štyri podielové body. Takúto silu túto jeseň nedosahuje žiaden ďalší večerný program, ostatné najúspešnejšie programy sa hýbu spravidla na úrovni medzi 22 – 26 %.

Druhej šanci sa darí na obrazovke suverénne bodovať napriek tomu, že s prvými dvomi časťami novej sezóny časť divákov vyrušila jej nosná dejová linka.

Pri rozbehu druhej série sa seriál presunul do obdobia najťažšej vlny pandémie covidu a pripomenul podmienky, s akými sa lekári v nemocniciach vo viacerých krajinách sveta museli v najhorších časoch vysporiadať.

Pandémia do deja zasiahla radikálne, keď seriáloví lekári nastúpili do prvej línie a po náročnom období sa snažia vrátiť k pôvodným životom. Viacerí z nich sa počas služby v najťažšej vlne covidu nakazili, pričom tvorcovia na následky koronavírusu nechali zomrieť jednu z ústredných postáv Šimona Bartoša, ktorého stvárňoval Adam Bardy.

Viacerí diváci sa po odvysielaní prvých častí novej série pýtali, prečo bolo nevyhnutné do seriálového deja zakomponovať pandémiu, z ktorej je po vyše dvoch rokoch unavený celý svet.

Mnohí s rovnakou nevôľou prijali aj odchod Šimona Bartoša, navyše za takýchto okolností.

Kedy vznikal originál

Ako sme už pri viacerých dotazoch odpovedali, o všetkých týchto dejových linkách rozhodli už originálni talianski tvorcovia.

1. originálna séria Druhej šance, ktorá v Taliansku nesie názov Doc – Nelle tue mani, sa začala nakrúcať v septembri 2019 a vysielať v marci 2020, kedy celá produkcia prvej série ešte nebola ukončená.

 


Markíza si zarobila na problém: Protestujúcich nazvala v Televíznych novinách dezolátmi!Čítajte →

Práve v tomto čase sa svetom začala šíriť nákaza koronavírusom, ktorá zastavila aj nakrúcanie originálnej Druhej šance, čo si vyžiadalo aj zastavenie vysielania seriálu. Reštart nakrúcania 1. série nastal v júli 2020 a do vysielania sa vrátil v októbri.

Tvorcovia súčasne v októbri oznámili produkciu 2. série. Práve na základe jej scenárov Markíza aktuálne vysiela nové časti Druhej šance.

Udalosti z jari 2020, kedy práve Taliansko patrilo medzi najhoršie krajiny v počte nakazených či úmrtí na následky pandémie na svete, zasiahli aj seriálových tvorcov a obyvateľov krajiny. Realitu ničivej vlny pandémie sa tak rozhodli premietnuť aj do deja a reflektovať na udalosti, ktorými si Taliansko prešlo.

Oficiálna produkcia 2. série po príprave scenárov začala v máji 2021. Do vysielania sa originálna druhá séria dostala od januára 2022, kedy Markíza začala s vysielaním slovenskej verzie seriálu.

Prečo skončil Adam Bardy?

Slovenská Druhá šanca je pritom vernou kópiou talianskeho originálu.

Markíza sa snažila čo najvernejšie odkopírovať úspešný originálny seriál a dodržiava v ňom ako dejové linky a scenáre, tak dokonca aj rôzne detaily na nakrúcaní či podobu kostýmov hercov. Výsledkom má byť zachovanie všetkého, čo taliansky seriál robí úspešným nielen v domácej krajine.

Rovnako aj koniec Adama Bardyho v seriáli vychádza z originálnych scenárov.

Postava Šimona Bartoša podľahla na následky covidu z dôvodu odchodu originálneho herca z talianskeho seriálu. V pôvodnej verzii túto postavu stvárňoval Gianmarco Saurino, ktorý sa rozhodol seriál po prvej sérii opustiť.

Tvorcovia sa tak s jeho postavou vysporiadali v súvislosti s ešte vernejším spracovaním udalostí z jari 2020 v Taliansku, kde si pandémia nevyberala ani medzi obľúbenými postavami.

Originál pokračuje

Diváci Druhej šance sa môžu už teraz tešiť aj na jej ďalšie pokračovanie.

Nielen na ich radosť, ale aj Markízy, sa taliansky originál dočká pokračovania v novej 3. sérii, na ktorú si však budú musieť slovenskí fanúšikovia poriadne počkať.

Talianski tvorcovia prípravu tretej série potvrdili v marci tohto roka, pričom v súčasnosti len píšu scenáre. Pri príprave druhej série medzi oznámením pokračovania a začiatkom nakrúcania ubehlo približne osem mesiacov.

Tretia séria nakrúcania v Taliansku dočká až budúci rok. Markíza tak ani v prípade úspechu s ďalšími epizódami v najbližšom období nemôže počítať.

Nové diely ponúkol originál v Taliansku takmer dva roky po odvysielaní prvej série, podobne tomu môže byť aj pri uvedení tretej série seriálu.

 

Čítať viac...
Nahor