Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: TV JOJ

Nové projekty

Oteckovia s novou konkurenciou: Joj ukázala prvé zábery Bez servítky, klasickou ľudovou zábavou nebude!

Joj po piatich rokoch vysielania šou Moja mama varí lepšie ako tvoja mení po druhýkrát podvečer, po minuloročnom pokuse s kvízmi tentokrát opráši známy televízny formát. Avšak, v úplne inom spracovaní.

Od prvého dňa roka 2018 Markíza opäť podvečeru kraľuje. Nad dôležitým časom prevzala dominanciu tak, ako kedysi Joj so Súdnou sieňou či Mojou mamou v jej najlepšej forme, alebo ako sama s prehľadom viedla v najlepších časoch s Bez servítky alebo seriálom Chlapi neplačú.

Televízie si tak v priebehu rokov menia dominantnú pozíciu v kľúčovej 18. hodine, ktorou dokáže zamiešať vždy iba nový podvečerný vietor. Markízu späť na koňa vyšvihol denný seriál Oteckovia, ktorý pre Joj ostáva naďalej nedostihnuteľný, pričom podobne, ako v roku 2019, aj na začiatku roka 2021 chystá novú podvečernú konkurenciu, s ktorou proti Oteckom zabojuje.

Na 18. hodinu sa pritom vracia niekdajší formát Markízy Bez servítky, ktorý vychádza z rovnakej zahraničnej licencie ako česká šou Prostřeno. Práve tú Joj vytiahla toto leto a následne s ňou pokračovala na jeseň, keď zakúpila licenciu na originálny formát po tom, čo sa ho Markíza vzdala.

Od budúceho roka tak dôjde ku kurióznej situácii keď sa formát s názvom Bez servítky presunie z Markízy po niekoľkoročnej pauze na Joj. Tá však podľa prvých záberoch chystá novú podobu známej reality šou, než ako vyzerala u konkurencii.

Kým na Markíze, ale aj české Prostřeno na Prime, je primárne postavené na ľudovej zábave, Joj nové Bez servítky posúva smerom k štýlovejšej reality šou.

Napovedá to prvým vyše minútovým promom, v ktorom naznačuje väčší dôraz na prostredie, v ktorom sa večera odohrá či jeho snímanie, ale i na rozmer varenia. Naopak, na typických prvkoch z kampaní k ľudovým reality šou nestavia.

Joj nové Bez servítky vytiahne na 18. hodinu hneď na začiatku nového roka, šou spúšťa rovno v pondelok 4. januára. Markíza pôvodne v rovnaký deň chcela vrátiť Oteckov, čím by sa v programe, oproti predošlým rokom, objavili výrazne skôr, nakoniec od týchto plánov na poslednú chvíľu upustila.

Logo novej verzie Bez servítky s pilotným promom

Čítať viac...
Nahor