Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Zaujímavosti

Oteckovia, Nový život či Susedia sa opäť začnú nakrúcať!

Výroba televíznych seriálov, ktorú zastavilo uprostred marca vypuknutie koronakrízy, sa opäť rozbehne. Markíza, Joj, RTVS aj ďalší producenti a tvorcovia môžu definitívne obnoviť svoju seriálovú či filmovú výrobu, keď Úrad verejného zdravotníctva tento pondelok potvrdil výnimku, podľa ktorej herci a umelci pri nakrúcaní či výrobe diela nebudú viac povinní nosiť rúška.

Vďaka tejto výnimke sa bude môcť opäť roztočiť napríklad výroba seriálov Oteckovia, Nový život či Susedia, ktoré boli uprostred hlavnej sezóny vo vysielaní zastavené.

Markíza v prípade Susedov síce ostalo ešte pripravených 6 premiérových epizód, no po prepuknutí krízy seriál okamžite stiahla a začala s veľkým šetrením, naopak, dlhšie držala v programe Oteckov, ktorých taktiež ale stiahla z vysielania ešte pred minutím všetkých pripravených epizód.

Najdlhšie vydržala v programe s vysielaním premiérových seriálov Joj, keď kompletne dovysielala nový seriál Jenny, rovnako tak celú prvú sériu Nového života, pri ktorom síce chcela na jar plynule pokračovať ďalšími časťami, no do výroby druhej série sa pred krízou pustiť nestihla.

Aké pravidlá musia televízie pri nakrúcaní seriálov či filmov v čase pandémie dodržiavať? Herci sa musia podrobiť testom, viac nájdete v tomto článku.

Čítať viac...
Nahor