Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: Markíza

Pikošky

Oteckovia hlásia návrat, na jeseň s novými postavami! Markíza seriál potvrdzuje rovno pre jar 2021

Podvečerná opora Markízy bude na jej obrazovke pokračovať minimálne ďalší rok.

Už od roku 2013 Markíza ťahá úspešnú sériu seriálov, ktoré jej priniesli mimoriadne nadpriemerné výkony a zapísali sa ako seriálové fenomény. Najčastejšie sa takto televízii darilo práve v podvečernom slote, v ktorom dokáže rozbiehať seriálové hity.

Všetko to v januári 2013 odštartovalo Búrlivé víno, ktoré sa následne presunulo do prime-time a vypĺňalo hlavný čas Markízy hneď na niekoľko sezón. Televízii od augusta tohto roka podvečer zabrala aj jeho náhrada Chlapi neplačú, v prime-time zas v januári 2015 spustila komediálny fenomén Horná Dolná, ktorý ťahá aj v súčasnosti, keď jej stále zabezpečuje potrebné čísla, a v januári 2018 opäť zabodovala podvečer, keď vytiahla svoj najnovší hit Oteckovia.

Tí sa už v programe udržali dlhšie ako spomínaní Chlapi neplačú, keď túto jar uviedli, aj keď skrátenú, piatu sériu. Chlapi neplačú ich ponúkli celkovo štyri.

Navyše, aj keď sledovanosť Oteckov začala už túto jar klesať, naďalej si seriál udržoval 30% podiely na trhu, v čom už prekonal aj Búrlivé víno, ktoré začalo od piatej série vďaka úspešným krokom konkurencie klesať.

Proti Oteckom však konkurencia zatiaľ nič nevymyslela a na seriál nezaútočila. Markíza sa tak môže tešiť nielen z voľného priestoru, ale aj istoty na ďalšie sezóny, keď už teraz seriál potvrdzuje aj pre ďalší rok.

Televízia pred časom tvorcom potvrdila záujem pokračovať v seriáli aj na jar 2021, a tak sa už teraz pripravuje rovno budúcoročná siedma séria seriálu. 

„Náš kreatívny tím písal (Oteckov, pozn. red.) aj počas koronaizolácie. Mali sme to šťastie, že nás televízia nechala písať, za čo sme jej boli veľmi vďační. V tejto chvíli už pripravujeme pre divákov sériu na jar 2021,“ potvrdila v rozhovore pre Eurotelevíziu šéfka tvorivého tímu Oteckov, Katarína Mikulíková.

Pre Markízu je podvečerný čas mimoriadne dôležitý, keď vďaka úspechu Oteckom zastavila aj pád Televíznych novín, ktoré, naopak, vytiahli nahor. Televízia takto investíciou do 18. hodiny zbiera ovocie až do 20:30.

Jarnú piatu sériu Oteckov zastavila začiatkom apríla koronakríza. Markíza, napriek tomu, že mala ešte pripravené epizódy, seriál stiahla a nechala si časti v zálohe pre rozbeh denného seriálu na jeseň.

Tvorcovia avizujú, že hneď na začiatku jesennej série do deja vstúpi nová postava, pričom sa v seriáli má postupne objaviť hneď niekoľko nových tvárí.

Áno, v seriáli pribudnú nové postavy. Bude to rozmanité – rozšírime sa o mladú aj staršiu generáciu. Prvý „nováčik“ vstúpi do seriálu hneď na úvod jesennej série,“povedala tiež Mikulíková.

Výbere nových postáv pritom neraz ovplyvnia aj okolnosti pri nakrúcaní.

„Veľakrát, a nielen pri veľkých, ale aj epizódnych postavách, máme konkrétnu predstavu. Občas sa nám vďaka časovým kolíziám, naopak, podarí objaviť úplne nové neznáme tváre. A niekedy tvoríme postavu pre priamo na herca,“ uzavrela hlava tvorivého tímu Oteckov. Viac o nových postavách televízia zatiaľ neprezradila.

Čítať viac...
Nahor