Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: RTVS

Nové projekty

Osud 5 proti 5 definitívne spečatený: Bičan končí, takto bude vyzerať nová denná šou RTVS!

Verejnoprávna televízia od nového roka skutočne po vyše 15 rokoch zmení podvečerný program. Takto bude vyzerať jej denná novinka.

Vôbec najstabilnejší podvečerný televízny program na Slovensku týmto rokom končí.

Od roku 2007 až do dnešných dní vo vysielaní verejnoprávnej Jednotky prežili dve podvečerné súťažné šou, ktoré sa už dĺžkou svojho vysielania a stabilitou v televíznej štruktúre zapísali do televíznej histórie na Slovensku.

Ešte v roku 2006 spustila vtedajšia STV denný kvíz Duel, ktorý o rok neskôr doplnila zábavná súťažná šou 5 proti 5. Spoločne to v podvečernom vysielaní ťahali viac ako pätnásť rokov, čo medzi súťažnými reláciami nedokázal napodobniť žiadny iný program.

Spomedzi všetkých relácií sa k podvečerným rekordérom radí najdlhšie vysielaná Smotánka, ktorá je na obrazovkách už od roku 1996, a nedeľné Nové bývanie, ktoré Joj stabilne v rovnakom vysielacom čase vysiela od roku 2007.

Bičana nahradí Šoko

Budúci rok však prinesie viaceré zásadné pohyby práve v podvečernom vysielaní.

So zásadnou zmenou prichádza RTVS, ktorá očakávane definitívne končí so zábavnou šou Andreja Bičana 5 proti 5. Televízia už dlhšie nechala šou iba dobiehať vo vysielaní, keď vysiela iba jej reprízy.

Osud 5 proti 5 bol spečatený prakticky už uprostred leta po príchode Ľuboša Machaja do funkcie generálneho riaditeľa telerozhlasu.

Táto relácia je pre mňa už za zenitom a to chcem riešiť. Vysiela sa 15 rokov a je to už vyčerpaný formát. Určite chcem urobiť zmenu vo vysielacom čase pred začiatkom hlavnej spravodajskej relácie,“ vyjadril sa po svojom zvolení Machaj pre Nový čas. Práve bulvárny denník aktuálne oznámil aj koniec Bičanovej šou.

5 proti 5 pritom podľa našich informácií skutočne nahradí nová denná súťažná šou Traf to!

RTVS aj tentokrát zverí denný formát zabávačovi, keď sa moderátorom dennej podvečernej novinky Traf to! stane Juraj „Šoko“ Tabaček.

O novej dennej šou Traf to!

V prípade novej šou sa televízia pokúsi udržať čo najviac pôvodných divákov 5 proti 5.

Súčasne sa bude snažiť novým formátom prilákať aj stratených divákov, ktorých už v priebehu rokov dlhoročný formát s Bičanom omrzel.

Aj v novej dennej šou Traf to! budú proti sebe stáť dva tímy zložené z rodinných príslušníkov, kolegov alebo priateľov. V tomto prípade však budú medzi sebou súťažiť trojčlenné tímy.

Podobne ako pri 5 proti 5 encyklopedické vedomosti ostanú doménou kvízu Duel.

Princíp hry bude postavený na odlišnom koncepte než väčšina vedomostných súťažných hier.

Úlohou tímov totižto bude spomedzi rôznych odpovedí na zadanie postupne odstraňovať tie, ktoré sú nesprávne.

Dôležité tak nebude poznať odpoveď na zadanie, ale úspešne uvažovať nad tým, ktoré odpovede nemôžu byť správne. Po úspešnom odhalení nesprávnych odpovedí tím získava body.

Hra prebieha v celkovo šiestich kolách, ktoré úspešnejší tím privedú do finále a boj o peňažnú výhru.

RTVS ohlasuje, že súťažiacim stačí všeobecný rozhľad a sedliacky rozum, ktorý ich môže priviesť k výhram vo výške tisícov eur. Aj v tomto prípade tak môže chcieť televízia udržať finančné výhry na úrovni dlhoročnej dennej súťaže.

Odštartuje čoskoro

RTVS s novinkou na obrazovky vyrazí okamžite.

S dennou šou Traf to! počíta vo svojom vysielaní rovno od začiatku budúceho roka, podľa našich informácií by ju mala odštartovať v pondelok 9. januára 2023.

Šou s Jurajom „Šokom“ Tabačekom obsadí pôvodný čas 5 proti 5, vysielať ju bude Jednotka o 18:20.

Súčasne bude RTVS pokračovať vo vysielaní premiérových častí kvízu Duel, ktorý potvrdzuje novú sezónu pre jar 2023.

Nový televízny podvečer

Podvečer verejnoprávnej Jednotky nebude jediný, ktorý od budúceho roka prejde zmenou.

Kým Jojka plánuje aj najbližšiu jar pokračovať vo vysielaní kuchárskej reality šou Bez servítky, ako sme už v minulosti exkluzívne informovali, s novinkou do boja o diváka vyráža Markíza.

Tá predstaví náhradu za ukončený seriál Oteckovia, ktorým sa stane komediálne ladená telenovela Mama na prenájom.

Nový denný seriál Mama na prenájom chce podľa našich informácií taktiež odštartovať rovno od januára. 

Ako sme už informovali, ide o vôbec prvú slovenskú adaptáciu tureckého seriálu, Markíza siahla po odľahčenej komediálnej tureckej telenovele Benim Tatlı Yalanım (Moja sladká lož).

Ako je už známe, ústrednú hereckú dvojicu romantických hrdinov stvárnia Adam Bardy a Martina Zábranská, hlavnej detskej role sa zhostí Larisa Mižigar.

„Príťažlivého lekára Martina (Adam Bardy) opustila žena, svojej malej dcérke Hanke (Larisa Mižigar) sa však bál povedať pravdu. Vymyslel si preto milosrdnú lož, že jej mama sa stará o opustené deti v Afrike, ktoré nemajú žiadnych rodičov a potrebujú práve ju. Sám sa však zamotal do svojho klamstva a Hana si teraz myslí, že jej matka príde na oslavu jej šiestych narodenín. Náhoda mu v stave najvyššej núdze privedie do cesty krásnu, ale svojskú Naďu (Martina Zábranská), s ktorou sa dohodne, že zohrá úlohu matky na návšteve. Lenže Hankinými narodeninami sa tento príbeh ani zďaleka neskončí…“ znie dej nového denného seriálu.

 

Čítať viac...
Nahor