Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Aktualizácia: Andy Kraus zareagoval na výzvu Petra Petrusa!

Peter Petrus adresoval v pondelňajšom Dobrom ráne scenáristovi Paneláku, Andymu Krausovi, výzvu, aby sa poobzeral po menšej postave, ktorú by mu v rámci denného seriálu zveril. Reakcia tvorcu najdlhšie vysielaného seriálu na Slovensku prišla veľmi rýchlo, pričom budúci hovorca prezidenta sa môže tešiť na ďalšiu seriálovú príležitosť. „Áno, určite mu to splním,“ potvrdil nám s úsmevom Kraus, ktorý rád dáva v seriáli priestor známym osobnostiam. Petrus v rámci svojej výzvy doplnil, že príležitosť môže prísť aj v čase, keď už bude hovorcom. „Na spestrenie, aby mi tam náhodou nepreskočilo v tom prezidentskom paláci,“ usmial sa Petrus.

———

Pôvodná správa: Nový hovorca prezidenta Petrus vyzval Andyho Krausa: Chce si zahrať v Paneláku!

Peter Petrus, ktorého si za svojho hovorcu vybral nový prezident Slovenskej republiky, Andrej Kiska, nezaprie svoj odľahčený prístup k životu ani v novej pozícii.

Pomaly dosluhujúci reportér Jojky, Peter Petrus, sa už pripravuje na svoju novú pozíciu hovorcu prezidenta. Ako v pondelňajšom Dobrom ráne prezradil, v Joj ostáva pracovať ešte tento týždeň, pričom postupne opustí televízne prostredie a od 1. júla sa oficiálne stane hovorcom Andreja Kisku. Na jeho inaugurácia tak bude ešte ako hosť. „15. júna je inaugurácia, kde sa budem ešte len ako hosť dívať ako im to ide. Až od 1. júla by som mal oficiálne nastúpiť do kancelárie,“ potvrdil Petrus. Do novej práce tak nastúpi už o mesiac, pričom sa poctivo pripravuje už teraz: „Už si študujem niektoré vecí protokolárne, aby som tam nabehol naplno pokiaľ sa len dá.“

Petrus dostal ponuku na pozíciu hovorcu prezidenta priamo od Kisku. Reportér ponuku zvažoval intenzívne zvažoval takmer dva týždne, z Joj sa mu ľahko neodchádza. „Oslovila má tá druhá strana. Najprv poslal pán prezident kolegu zo svojho štábu, s ktorým som sa tak zhruba porozprával, veľmi dlho som uvažoval. Mňa moja robota v Jojke baví, mám ju rád, mám dobrých kolegov, dobrých nadriadených, solídny plat. Potom som sa osobne stretol s Andrejom Kiskom, s ním som sa rozprával asi hodinu o jeho predstavách, mojich predstavách. Asi desať dní až dva týždne som tak veľmi silno uvažoval,“ priznal v rannej relácii Joj.

Ani v nej nezaprel svoj zmysel pre humor a v rámci spoločného rozhovoru s ďalším hosťom, Gabikou Marcinkovou, priznal, že by si ešte rád zahral v seriáli. Tvorcov seriálov Joj, špeciálne Andyho Krausa, vyzval, aby mu našli v seriáloch malú postavu. Pokojne aj v čase, keď bude oficiálne hovorcom. „Bavilo ma to, pretože som hral sám seba, nebolo to umelé. Týmto vyzývam autorov Jojky, aby ma obsadili občas, na spestrenie, aby mi tam náhodou nepreskočilo v tom prezidentskom paláci. Napríklad aj tvorcov seriálu Panelák, Andy Kraus, taká malá úloha, keby sa našla,“ vyzval s úsmevom.

Čítať viac...
Nahor