Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Nové projekty

Prvá telenovela Markízy prichádza: Všetky herecké mená denného seriálu Mama na prenájom!

Markíza predstavila kľúčovú novinku budúceho roka pre podvečerné vysielanie, ktorou sa pokúsi nadviazať na úspech Oteckov. Poznáme plánovaný dátum štartu.

Rok 2023 prinesie v dôležitej 18. hodine nový vietor.

V kľúčový podvečerný čas pred hlavným spravodajstvom menia po rokoch svoj program rovno dve televízne stanice, keď Jednotka RTVS nahradí súťaž 5 proti 5 vlastnou nelicencovanou novinkou Traf to! s Jurajom „Šokom“ Tabačekom a Markíza spustí nový denný seriál Mama na prenájom.

O daily seriálovej novinke pre budúci rok po prvýkrát exkluzívne informoval portál Mediaboom.sk ešte na začiatku augusta.

Po odhalení ďalších detailov dnes samotná Markíza oficiálne predstavuje všetky informácie o novom seriáli, ktorý od nového roka v programe po piatich rokoch nahradí ukončený niekdajší denný hit Oteckovia.

Odštartuje v januári

Nový romanticko-komediálny seriál Mama na prenájom, ktorý je vôbec prvou slovenskou adaptáciou tureckej telenovely na obrazovke Markízy, odštartuje podľa očakávaní hneď skraja roka 2023.

Kým televízia nateraz oficiálne dátum štartu nepredstavila, podľa našich informácií by ho mala uviesť najneskôr od 16. januára 2023 o 18:00.

So seriálom však môže na obrazovky vyrukovať aj o týždeň skôr od 9. januára.

Markíza by však nemala zopakovať načasovanie štartu Oteckov, ktorých v roku 2018 prvýkrát uvádzala po veľkej kampani rovno na Nový rok 1. januára. V rovnaký deň vtedy vracala po desiatich rokoch na obrazovky aj legendárnych Susedov. Ich výrobu, paradoxne, ukončila v rovnakom období ako seriál Oteckovia na jar tohto roka.

Nabité obsadenie

Novinka Mama na prenájom prinesie podobne ako Oteckovia hviezdami nabité herecké obsadenie, ktoré doplnia mladšie tváre.

Televízia ako prvých potvrdila predstaviteľov ústrednej romantickej dvojice v podaní Adama Bardyho a Martiny Zábranskej.

Kým Bardyho do hlavnej hereckej úlohy obsadzuje po zviditeľnení v Pánovi profesorovi, Druhej šanci, kde skončil po prvej sérii, a účinkovaní v ťažiskovej šou Let´s Dance, Zábranskej dáva veľký priestor po moderovaní tanečnej šou a hlavnej úlohe v jarnom seriáli Svätý Max.

Hlavnú detskú rolu tvorcovia zverili 6-ročnej Larise Mižigar. „Hľadali sme ju pol roka, ale myslím si, že sa nám nakoniec podarilo nájsť mladú slečnu, ktorá je úplne úžasná,“ uviedla šéfproducentka, Alexandra Dubovská.

Do ďalších postáv obsadila Markíza hlavnú tvár Oteckov Vlada Kobielskeho, po seriáloch Šťastní vs. Šťastní a Chatári si vo svojich radoch dennou novinkou udržala aj Helenu Krajčiovú. Jednu z pravidelných postáv stvárni aj Maroš Kramár.

Novú príležitosť z mladších hercov našla televízia pre tváre Pána profesora – Martina Klinčúcha, Dianu Ristovú alebo Erika Žibeka, zo seriálu Červené pásky zas obsadila Petra Kissa. V novom seriáli si zahrá aj Kristína Kanátová.

V dennom seriáli Markízy sa objaví herečka tiež Lujza Garajová Schrameková, ktorú televízna jednotka do svojich radov zlákala z konkurenčnej Jojky v roku 2021.

Kým vo svojich začiatkoch sa Schrameková objavila v menších úlohách skôr na obraze Markízy v seriáloch Susedia alebo V mene zákona, jej hviezda vystrelila až v projektoch Joj Divoké kone alebo Naši, za ktorých dostala aj ocenenie OTO. Dvakrát moderovala aj ťažiskovú šou Česko Slovensko má talent a dostala dokonca aj vlastnú talkshow Čau, Lujza!, ktorá však bola po neúspechu zrušená.

Markíza ju stiahla po dvoch odmoderovaných sériách Talentu do šou Tvoja tvár znie povedome, kde obsadila porotcovskú stoličku, vydržala na nej však iba jednu sériu. Po roku a pol našla Markíza Schramekovej herecké uplatnenie.

Dej a postavy Mamy na prenájom

Televízia sľubuje dojímavý, vtipný, ale aj napínavý príbeh, v ktorom sa cesty dvoch rodín pretnú vďaka náhode a želaniu malého dievčatka spoznať svoju mamu.

Úspešný gynekológ a spolumajiteľ prestížnej pôrodníckej kliniky Martin Toman (Adam Bardy) sám so svojím otcom Edom (Vlado Kobielsky) vychováva škôlkarku Hanku (Larisa Mižigar). Jej mama od nich odišla tak dávno, že Hanka si ju vôbec nepamätá. Martin však Hanke neuvážene sľúbil, že na jej šieste narodeniny mama príde a teraz netuší, ako svoj sľub naplní.

Nečakanú záchranu nájde v nespútanej a trochu bláznivej Nadi Vernerovej (Martina Zábranská), ktorá spolu so svojím otcom Dušanom (Maroš Kramár) a súrodencami Beátou (Kamila Heribanová) a Jurajom (Martin Klinčúch) prevádzkuje rodinnú reštauráciu.

Hanku s Naďou spája, že ani Nadina matka Zuzana už dávno nie je prítomná v živote Vernerovcov. Stretnutie Nadi a Martina spustí sled nečakaných zvratov a udalostí, ktoré nakoniec prepletú obe rodiny, vyplavia temné tajomstvá minulosti a zároveň dajú Hanke nádej, že jedného dňa naozaj nájde svoju vysnívanú mamu…

Režiséri Paneláku, Susedov aj Druhej šance

Novinka vzniká v internej produkcii Markízy na základe námetu úspešného tureckého seriálu Moja sladká lož (Benim Tatlı Yalanım resp. My Sweet Lie).

„Na seriáli sa podieľa rozsiahly tím naozaj vynikajúcich tvorcov. Rovnako, ako v prípade Oteckov, sme si z originálu ‚požičali‘ základnú dejovú kostru, následne sme sa však už vydali našou vlastnou, slovenskou cestou,“ hovorí Alexandra Dubovská.

Ako už v minulosti informoval portál Mediaboom.sk, Mama na prenájom je ďalším dôležitým projektom Markízy, na ktorom sa podieľa jej tohtoročná čerstvá posila interného tímu, Evita Twardzik Urbaníková.

„Mama na prenájom je seriál, v ktorom sa stále niečo deje a kde príbeh nie je predvídateľný. Láska je to, za čím chodíme domov a čo doma chceme mať. O tom je tento seriál, tým pádom je pre celú rodinu a skrátka pre všetkých“ hovorí Evita Twardzik, šéfka vývoja hranej tvorby Markízy. Spolu s Petrom Nagyom je tiež kreatívnou producentkou seriálu.

Réžie novinky sa zhostili známe mená aj bývalých denných televíznych seriálov.

Na novinke pracuje režisér Matúš Libovič, ktorý stojí aj za seriálmi Druhá šanca, Pán profesor alebo Svätý Max, na konte však má aj neúspešné denné seriály Vlci alebo Kukučka. Režíroval aj denný seriál Chlapi neplačú či neúspešné prime-time seriáli Doktori a Atletiko Cvernofka.

„Chceli sme docieliť, aby Mama na prenájom bol seriál pozerateľný aj pre mužov. Myslím si, že sa nám to podarilo a verím, že si získa divácku priazeň,“ uviedol Libovič.

Druhým režisérom je Miloš Volný, ktorý roky pracoval na dennom seriáli Panelák a taktiež na nových Susedoch.

Fotogaléria

Vizitka seriálu Mama na prenájom
žáner: denný romanticko-komediálny seriál
kreatívni producenti: Evita Twardzik, Peter Nagy
producentka TV Markíza: Alexandra Dubovská
výkonná producentka: Ivana Luknárová
hlavný scenárista: Lukáš Obermajer
réžia: Matúš Libovič, Miloš Volný
hrajú: Adam Bardy, Martina Zábranská, Larisa Mižigar, Vlado Kobielsky, Maroš Kramár, Helena Krajčiová, Lujza Garajová Schrameková, Martin Klinčúch, Diana Ristová, Kristína Kanátová, Erik Žibek, Peter Kiss a ďalší

 

Čítať viac...
Nahor