Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: FB Petra Vlhová

Aktuality

Joj vyfúkla RTVS kľúčové športy: Okrem MS v hokeji získala aj prenosy Petry Vlhovej! (doplnené)

Komerčná televízia začne postupne už od budúceho roka vysielať kľúčové športové prenosy, ktoré boli ťahákom značky verejnoprávnej televízie. Článok je doplnený o ďalšie práva, ktoré Joj zakúpila.

RTVS pred štartom športového kanála prichádza o viaceré prenosy, na ktorých mal jeho úspech stáť. Kým ešte donedávna si verejnoprávna televízia dávala za cieľ byť domovom všetkých dôležitých športových úspechov Slovenska, v najbližších rokoch z jej obrazovky zmiznú viaceré nosné športové udalosti.

Naopak, po rokoch sa k väčšiemu športovému záberu aj na televíznej obrazovke vracia Joj. Kým v prvých rokoch svoj brand stavala napríklad aj na zápasoch Ligy majstrov, postupne od nákupov športových práv upustila a rozvíjala viac svoj internetovú vlajkovú loď medzi športovými platformami Huste.

V marci tohto roka však prakticky vybuchla správa o tom, že Joj zainvestovala do extrémneho športového balíka.

V ňom, okrem iných športov, získala aj práva na vysielanie Majstrovstiev sveta v hokeji, ktoré sú každoročne najväčšou športovou udalosťou na televíznych obrazovkách. Pri zápasoch Slovenska bežne s miliónovým publikom, pričom trhu dominujú aj zápasy bez účasti našej reprezentácie.

 


Horúca správa: RTVS historicky prišla o MS v hokeji, šampionát na päť rokov získala exkluzívne Joj!Čítajte →

Joj práva na MS v hokeji získala od roku 2024 nateraz na rovno päť rokov dopredu. Šampionáty tak bude na obrazovke Joj, Plus a na Hustom vysielať do roku 2028. Naopak, o exkluzívne práva prišla verejnoprávna RTVS, ktorá bude hokejové majstrovstvá vysielať už len do roku 2023.

Komerčná televízia pritom bude vlastniť výhradné práva pre celé Slovensko, a tak všetok obsah prinesie iba ona na svojich platformách. Dá sa očakávať, že sa MS v hokej stanú kľúčovou akvizíciou pre internetovú televíziu Huste, ktoré len prednedávnom prišlo o dôležité prenosy hokejovej extraligy.

Komerčná televízia pritom aktuálne potvrdila, že získala práva aj na ďalšie prenosy, ktoré sú pre RTVS kľúčové.

Už od budúcej sezóny 2021/2022 budú práve jej patriť práva na prenosy alpského lyžovania, a teda aj na preteky s účasťou Petry Vlhovej.

Tie sú pritom pravidelne významne sledované, keď na obrazovke Dvojky dosahujú 20% a vyššie podiely na trhu.

Joj sa sústredila na nákup aj ďalších športov, v ktorých sú v súčasnosti úspešní slovenskí športovci. Nateraz bez špecifikácie uviedla, že práve na jej obraze budú diváci sledovať napríklad aj výkony šprintéra Jána Volka, ktorý sa vlani stal halovým majstrom Európy.

Doplnené: Televízia zakúpila okrem iného práva na Svetový pohár aj Majstrovstvá sveta v zjazdovom lyžovaní, behu na lyžiach a vo freestyle od nasledujúcej sezóny. Z triatlonu získala práva v rámci podujatí Svetovej série, pričom už v septembri na internetovej Huste.tv odvysielala jedno z mála nezrušených podujatí v Hamburgu.

Viaceré prenosy televízna skupina kúpila práve na internetovú športovú stanicu a televíznu aplikáciu Joj. „Z atletickej Continental Tour sme v tejto sezóne stihli odvysielali hneď štyri podujatia vo fínskom Turku, poľskom Chorzowe, maďarskom Székesfehérvari a keňskom Nairobi.  A teraz v októbri máme za sebou aj týždňový bedmintonový turnaj z Dánska s účasťou slovenskej reprezentantky Martiny Repiskej a mnohých svetových hviezd tohto populárneho športu,“ uviedla televízia.

Čítať viac...
Nahor