Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Nová šou na Markíze expresne končí: Pred nástupom konkurencie okamžite mení program!

Markíza na štvrtky od augusta uviedla českú verziu programu známeho z jej obrazovky, končí po dvoch častiach.

Markíza kedysi patrila medzi aktívnych tvorcov reality programov ako Zámena manželiek, Svokra či Šťastný domov, ktoré do jej prime-time patrili mnoho sezón.

Televízia už však postupne od realizácie slovenských verzií šou upustila, keď najprv plynule prešla od vysielania slovenskej Zámeny manželiek k českej od jej sesterskej televízie Nova, neskôr neobnovila nakrúcanie Šťastného života a ohlásila aj koniec Svokry.

Napriek tomu, že Markíza skončila s realizáciou týchto projektov, od ich vysielania neupustila. Okrem repríz v off-time naďalej vysiela tieto šou v ich verziách z Novy, a to najmä v mimosezónnom období, kedy tak vypĺňa program bez toho, aby doň musela investovať.

Pre toto leto sa Markíza rozhodla vytiahnuť opäť Zámenu manželiek, ktorú nasadila na štvrtky, no zároveň od augusta vyskúšala na 20:30 vytiahnuť českú verziu Šťastného domova.

Reláciu Misia nový domov uvádzala ako novú šou na jej obrazovke, no v prime-time nakoniec vydržala iba dva týždne.

Už pri štarte zaznamenala oproti Zámene manželiek prepad sledovanosti, ktorý potvrdila aj minulý štvrtok. Relácia sa mala hýbať len na podieloch v okolí 14 – 15 % v komerčnej cieľovke a klesnúť o rating oproti Zámene manželiek z konca júla.

Markíza nakoniec expresne rozhodla, že pre tento a budúci štvrtok expresne vracia späť na 20:30 nové české časti Zámeny manželiek. Misiu nový domov odsúva až za 23. hodinu po dvoch častiach Zámeny manželiek.

Televízia rýchlu programovú zmenu robí v reakcii nielen na neúspech Misie nový domov. Joj tento štvrtok odvysiela finále tretej série akvizičného seriálu 911 a budúci týždeň už odštartuje nový večerný seriál Slnečná, ktorý sa v prvý týždeň vysielania uvedie v utorok a tiež vo štvrtok o 20:35. Markíza sa takto pokúsi už teraz vrátiť časť divákov k sebe.

Joj seriál Slnečná rozbieha výnimočne v hlavnom čase len budúci týždeň, aby ho následne vysielala v druhom pásme proti Farme.

Markíza už na Slnečnú zareagovala aj pred pár dňami, keď zmenila program v deň jej štartu v utorok 25. augusta.

Z utorka stiahla neúspešné reprízy Dobre vedieť, ktoré sú celé leto v podpriemere, a vytiahla lákavejšiu komédiu Popoluška zo supermarketu s Jennifer Lopez. Jej snahou bude zobrať Joj časť ženského a mladšieho publika.

Čítať viac...
Najčerstvejšie témy

Odporúčame

Facebook

Nahor