Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Nová šou na Markíze expresne končí: Pred nástupom konkurencie okamžite mení program!

Markíza na štvrtky od augusta uviedla českú verziu programu známeho z jej obrazovky, končí po dvoch častiach.

Markíza kedysi patrila medzi aktívnych tvorcov reality programov ako Zámena manželiek, Svokra či Šťastný domov, ktoré do jej prime-time patrili mnoho sezón.

Televízia už však postupne od realizácie slovenských verzií šou upustila, keď najprv plynule prešla od vysielania slovenskej Zámeny manželiek k českej od jej sesterskej televízie Nova, neskôr neobnovila nakrúcanie Šťastného života a ohlásila aj koniec Svokry.

Napriek tomu, že Markíza skončila s realizáciou týchto projektov, od ich vysielania neupustila. Okrem repríz v off-time naďalej vysiela tieto šou v ich verziách z Novy, a to najmä v mimosezónnom období, kedy tak vypĺňa program bez toho, aby doň musela investovať.

 


Tragédia v Zámene manželiek: Účinkujúci počas nakrúcania spáchal samovraždu!Čítajte →

Pre toto leto sa Markíza rozhodla vytiahnuť opäť Zámenu manželiek, ktorú nasadila na štvrtky, no zároveň od augusta vyskúšala na 20:30 vytiahnuť českú verziu Šťastného domova.

Reláciu Misia nový domov uvádzala ako novú šou na jej obrazovke, no v prime-time nakoniec vydržala iba dva týždne.

Už pri štarte zaznamenala oproti Zámene manželiek prepad sledovanosti, ktorý potvrdila aj minulý štvrtok. Relácia sa mala hýbať len na podieloch v okolí 14 – 15 % v komerčnej cieľovke a klesnúť o rating oproti Zámene manželiek z konca júla.

Markíza nakoniec expresne rozhodla, že pre tento a budúci štvrtok expresne vracia späť na 20:30 nové české časti Zámeny manželiek. Misiu nový domov odsúva až za 23. hodinu po dvoch častiach Zámeny manželiek.

 


Joj prekopala jesenné plány: Nový deň pre Zlatú masku, zmena proti Farme aj nový seriál!Čítajte →

Televízia rýchlu programovú zmenu robí v reakcii nielen na neúspech Misie nový domov. Joj tento štvrtok odvysiela finále tretej série akvizičného seriálu 911 a budúci týždeň už odštartuje nový večerný seriál Slnečná, ktorý sa v prvý týždeň vysielania uvedie v utorok a tiež vo štvrtok o 20:35. Markíza sa takto pokúsi už teraz vrátiť časť divákov k sebe.

Joj seriál Slnečná rozbieha výnimočne v hlavnom čase len budúci týždeň, aby ho následne vysielala v druhom pásme proti Farme.

Markíza už na Slnečnú zareagovala aj pred pár dňami, keď zmenila program v deň jej štartu v utorok 25. augusta.

Z utorka stiahla neúspešné reprízy Dobre vedieť, ktoré sú celé leto v podpriemere, a vytiahla lákavejšiu komédiu Popoluška zo supermarketu s Jennifer Lopez. Jej snahou bude zobrať Joj časť ženského a mladšieho publika.

Čítať viac...
Nahor