Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Zlyhala Markíza v kastingu na Farmu? Neodhadla agresora, vylučuje hráča pre fyzické napadnutie! (aktualizácia)

Pri jednom zo súťažiacich ostatní farmári naznačujú, že sa do súťaže dostal „svojský“ hráč, ktorý v niektorých prejavoch pripomína prejavy autistov, do zostavy hráčov sa navyše dostal agresor, ktorý nakoniec svoje emócie nezvládol a ohrozil súťažiacich. Aktualizované.

Reality šou Farma sa v ostatných rokoch otvára stále viac a viac kontroverzným momentom a neraz extrémnym situáciám, ktoré jej však prinášajú sledovanosť. Stupňujúca sa prítomnosť alkoholu, stále viac obnažených tiel či eskalovanie konfliktov, aj to vystihuje už samotný koncept aj súčasnej jedenástej série, ktorá sa otvorene odklonila od tradičného života našich predkov a prvýkrát sa zamerala na súčasný život, mnohokrát povrchnejší.

Markíza naďalej vysiela Farmu označenú pod miernym piktogramom neprístupného programu pre deti do 12 rokov, a tak môže reality šou vysielať aj v denných hodinách. V ostatných dieloch už pritom okrem alkoholu, vulgarizmov či „nahotín“ dospela aj k prvým fyzickým kontaktom a sexu, pričom zobrazovala aj scény pripomínajúce predohru.

Už budúci týždeň to však na Farme dôjde do nového extrému. Na statku sa prekročia aj posledné hranice, keď už podľa potvrdených informácií denníka Plus jeden deň došlo na Farme k vážnemu fyzickému napadnutiu jedného z hráčov jeho súperom, pričom to skončilo až prevozom do nemocnice. Meno samotného útočníka neprekvapilo, keď ním mal byť Matej Jurkovič. Toho Markíza okamžite z Farmy na základe útoku vylúčila.

„TV Markíza sa dištancuje od akejkoľvek formy násilia a preto pristúpila k okamžitému vylúčeniu súťažiaceho Mateja Jurkoviča z reality šou Farma. Incident sa stal v stredu 16. októbra zhruba okolo obeda,“ uviedla televízia.

Práve Jurkovič pritom vykazuje agresívne prvky správania od prvých dní. Okrem hrubých výpadov voči iným súťažiacim či hráčkam, naznačoval aj možné fyzické útoky, ku ktorým by došlo v prípade, ak by sa so súťažiacim, s ktorým sa nepohodol, stretol mimo Farmy, resp. by ich nedelil pomyselný plot. V minulých dieloch znechutil aj moderátorku Evelyn svojimi výpadmi po prehratých úlohách, neodpustil si tiež hrubé vulgarizmy voči bývalému hráčovi Martinovi Kollárovi, ktorého po spŕške nadávok nazval okrem iného „buzerantom“. Jurkovič sa agresívne prejavil aj v ostatnom stredajšom vysielaní, kedy sa po voľbe prvého duelanta, za ktorého bol zvolený Gabriel Sedláček, vyhrážal samotnému Sedláčkovi. Varoval ho, že v prípade, ak si do duelu zoberie Mirku Csorbovú, s ktorou má Jurkovič na Farme pomer, sa stane o týždeň Farmárom týždňa a spraví Sedláčkovi zo života peklo. „Tieto slová pobúrili drvivú väčšinu farmárov, najmä ženy boli poriadne znechutené. Okamžite sa zdvihli od stola a odišli preč,“ uviedla na svojej stránke k incidentu samotná Markíza. Televízia však po žiadnom výpade Jurkoviča, či iného farmára, nezakročila a neudelila ani napomenutie či trest.

Farma sa nakrúca s jednotýždňovým predstihom. Napriek tomu, že novinári disponujú informáciou o útoku Jurkoviča na protihráča, meno napadnutého farmára taja a už sami naznačujú, že bude známe až o pár dní, a teda až v čase vysielania kontroverzných dielov.

Aktualizované: Podľa informácií portálu Topky.sk Jurkovič fyzicky napadol Rastislava Mojseja, s ktorým je dlhodobo na statku „na nože“. Práve Mojsej tak mal skončiť v nemocnici a rukách lekárov.

Každý zo súťažiacich Farmy musí byť podrobený a prejsť psychotestami, ktoré vyhodnotia, či sú súťažiaci spôsobilí účastniť sa takéhoto typu televízneho programu. Dôvodov, pre ktoré by kandidáti neboli vhodní, môže byť niekoľko, či už od prípadných možných následkov pri zraniteľnej psychickej kondícii či až práve po riziku, do ktorého môžu tvorcovia vystaviť ostatných hráčov. Práve aktuálna Farma vyvoláva otázniky, či tvorcovia pri kastingu nezlyhali. Kým Jurkovič od začiatku vykazoval agresívne prvky správania sa a tvorcovia ich mieru, zdá sa, neodhadli, otázniky vyvoláva aj Gabriel Sedláček je zas príkladom hráča, ktorý je špecifický v opačnom zmysle slova.

Matej Jurkovič, ktorý bol pre agresívne napadnutie vyhodený z Farmy, sa pri stole vyhráža Gabrielovi Sedláčkovi

Aj v časoch, kedy sa naňho valila jedna ostrá kritika za druhou, sa na jednej strane nikdy nenechal rozhodiť, na strane druhej nikdy na svoju obranu ostro nevystúpil a stával sa ľahkým terčom. Väčšina jeho spoluhráčov na Farme si už všimla, že je Sedláček, napriek rôznorodej zmesi farmárov, medzi ostatnými súťažiacimi „iný“, pričom v mnohých prejavoch vykazuje prvky až autistického správania sa. Keď sa stal sluhom, priznal, že nechce umývať riady, nakoľko aj jeden hrniec by umýval tak dlho, až by ho nezbavil poslednej najmenšej nečistoty, obsedantne sa prejavoval v prípade deľby jedla, kde bol odhodlaný rozdeliť na kusy aj prídel kúskov mäsa v polievke. Mnohokrát aj týmito prejavmi ostatných hráčov vytáčal, pričom sám nechápal dôvod. Nakoľko je aj pri takýchto prejavoch adept vhodný na účasť v takomto type televízneho programu môže posúdiť práve iba odborník.

Čítať viac...
Nahor